Ոստիկանությունը պահանջել է հավաքը տեղափոխել այլ վայր - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանությունն այսօր հայտարարել է, որ Խորենացի փողոցի արգելափակված հատվածում առկա է լարվածության կտրուկ սրման իրական եւ անմիջական վտանգ՝ անկանխատեսելի հետեւանքներով:
Իրավապահ մարմինները նշում են, որ «ձեռք են բերվել հավաստի տվյալներ առ այն, որ զինված խմբի անդամներն անմիջականորեն ուղղորդում եւ ուղղակի ցուցումներ են տալիս դրսում գտնվող անձանց՝ կազմակերպելու եւ իրականացնելու քաղաքացիների կյանքն ու առողջությունը վտանգող, այդ թվում՝ բախումներ հրահրող գործողություններ»:
Ոստիկանությունը պահանջել է հավաքի փաստացի ղեկավարներից՝ «սեղմ ժամկետում հավաքը տեղափոխել մեկ այլ վայր, որտեղ խաղաղ հավաքներին աջակցելու ՀՀ ոստիկանության պարտականությունների սահմաններում հնարավոր կլինի ապահովել հավաքի մասնակիցների անվտանգությունը»:
«Հակառակ դեպքում ՀՀ ոստիկանությունը չի ունենալու այլ միջոց, քան օրենքով սահմանված կարգով դադարեցնել այդ հավաքը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Ереван/Медиамакс/. Полиция Армении заявила сегодня, что на перекрытом участке улицы Хоренаци существует «реальная и непосредственная угроза резкой эскалации напряжения».
Как отмечают правоохранительные органы, «получены достоверные сведения о том, что члены вооруженной группы непосредственно направляют и дают находящимся снаружи людям прямые указания с целью организации и осуществления действий, угрожающих жизни и здоровью граждан, в том числе и действий, провоцирующих столкновения».
Полиция потребовала от фактических руководителей акций «в кратчайшие сроки перенести демонстрацию в другое место, где полиция сможет обеспечить безопасность участников».
«В противном случае у полиции Армении не останется выбора, как прекратить собрание в предусмотренном законом порядке», - говорится в сообщении.