Ոստիկանությունը պահանջել է հավաքը տեղափոխել այլ վայր - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանությունն այսօր հայտարարել է, որ Խորենացի փողոցի արգելափակված հատվածում առկա է լարվածության կտրուկ սրման իրական եւ անմիջական վտանգ՝ անկանխատեսելի հետեւանքներով:
Իրավապահ մարմինները նշում են, որ «ձեռք են բերվել հավաստի տվյալներ առ այն, որ զինված խմբի անդամներն անմիջականորեն ուղղորդում եւ ուղղակի ցուցումներ են տալիս դրսում գտնվող անձանց՝ կազմակերպելու եւ իրականացնելու քաղաքացիների կյանքն ու առողջությունը վտանգող, այդ թվում՝ բախումներ հրահրող գործողություններ»:
Ոստիկանությունը պահանջել է հավաքի փաստացի ղեկավարներից՝ «սեղմ ժամկետում հավաքը տեղափոխել մեկ այլ վայր, որտեղ խաղաղ հավաքներին աջակցելու ՀՀ ոստիկանության պարտականությունների սահմաններում հնարավոր կլինի ապահովել հավաքի մասնակիցների անվտանգությունը»:
«Հակառակ դեպքում ՀՀ ոստիկանությունը չի ունենալու այլ միջոց, քան օրենքով սահմանված կարգով դադարեցնել այդ հավաքը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Police demands to relocate rally from Khorenatsi St - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Police stated today that there is a “real and immediate danger” of abrupt escalation of tension at the restricred area of Khorenatsi St, which can have unpredictable consequences.
Police note that “reliable information was gained, which points that members of the armed group give direct instructions to people in the streets to organize and implement actions, including provocations for clashes, that jeopardize lives and safety of citizens.”
Police addressed a demand to leaders of demonstrations, “Relocate demonstrations shortly to a place, where it will be possible to ensure safety of peaceful demonstrators within duties of Armenian Police.”
“Otherwise, Armenian Police will have no other option but to break up the demonstration according to the law,” the statement reads.