Շվեդական Sensis Traffic AB-ն շահագործելու է Հայաստանի երթեւեկության վերահսկողության համակարգը - Mediamax.am
3242 դիտում
Շվեդական Sensis Traffic AB-ն շահագործելու է Հայաստանի երթեւեկության վերահսկողության համակարգը
Լուսանկարը` http://www.armenialiberty.org
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում կիրառվելու է տրանսպորտի երթեւեկության միասնական համակարգ, որի շրջանակներում Երեւանի 10 խաչմերուկներում մինչեւ 2011-ի վերջ կտեղադրվեն տեսախցիկներ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այսօր այս մասին ասել է Հայաստանի Ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը: Այս տարի շահագործման կհանձնվի նաեւ Խախտումների գրանցման կենտրոնը, տարածաշրջանային նշանակության որոշ ճանապարհներին կտեղադրվեն ռադարներ ավտոտրանսպորտի արագության ավտոմատ չափման համար:
Ծրագրի իրականացման համար հայտարարվել է մրցույթ, որի հաղթող է ճանաչվել  շվեդական Sensis Traffic AB ընկերությունը: Sensis Traffic AB-ի եւ ՀՀ Ոստիկանության միջեւ ստորագրված պայմանագրի համաձայն, ընկերությունը 25 տարվա ընթացքում շահագործելու է տրանսպորտի երթեւեկության վերահսկողության միասնական համակարգը:

Swedish Sensis traffic AB to exploit system of traffic observation in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. A joint system of transport control will be introduced in Armenia within which police video cameras will be installed on 10 crossroads of Yerevan till the end of 2011.
Deputy Chief of Police of Armenia Artur Osikyan said this today, Mediamax reports. This year Center for violation registration will be exploited, and radars on automatic measurement of transport speed will be installed on several roads of regional significance.
A tender was announced for the program implementation, and the Swedish Sensis traffic AB won it. According to the contract, signed by Sensis traffic AB and Armenian Police, the company will be exploiting the joint system of traffic observation within 25 years.