Շվեդական Sensis Traffic AB-ն շահագործելու է Հայաստանի երթեւեկության վերահսկողության համակարգը - Mediamax.am
3242 դիտում
Շվեդական Sensis Traffic AB-ն շահագործելու է Հայաստանի երթեւեկության վերահսկողության համակարգը
Լուսանկարը` http://www.armenialiberty.org
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում կիրառվելու է տրանսպորտի երթեւեկության միասնական համակարգ, որի շրջանակներում Երեւանի 10 խաչմերուկներում մինչեւ 2011-ի վերջ կտեղադրվեն տեսախցիկներ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այսօր այս մասին ասել է Հայաստանի Ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը: Այս տարի շահագործման կհանձնվի նաեւ Խախտումների գրանցման կենտրոնը, տարածաշրջանային նշանակության որոշ ճանապարհներին կտեղադրվեն ռադարներ ավտոտրանսպորտի արագության ավտոմատ չափման համար:
Ծրագրի իրականացման համար հայտարարվել է մրցույթ, որի հաղթող է ճանաչվել  շվեդական Sensis Traffic AB ընկերությունը: Sensis Traffic AB-ի եւ ՀՀ Ոստիկանության միջեւ ստորագրված պայմանագրի համաձայն, ընկերությունը 25 տարվա ընթացքում շահագործելու է տրանսպորտի երթեւեկության վերահսկողության միասնական համակարգը:

Шведская Sensis traffic AB будет эксплуатировать систему наблюдения за движением транспорта в Армении - Mediamax.am
Шведская Sensis traffic AB будет эксплуатировать систему наблюдения за движением транспорта в Армении
Фото: http://www.armenialiberty.org
Ереван/Медиамакс/. В Армении будет внедрена единая система контроля за движением транспорта, в рамках которой на 10 перекрестках Еревана до конца 2011 года будут установлены камеры видеонаблюдения.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня сказал замначальника полиции Армении Артур Осикян. В этом году будет также сдан в эксплуатацию Центр регистрации нарушений, на некоторых дорогах областного значения будут установлены радары по автоматическомк измерению скорости автотранспорта.
Для реализации программы был объявлен конкурс, победителем которого стала шведская компания Sensis traffic AB. Согласно договору, подписанному Sensis traffic AB и полицией Армении, эксплуатировать единую систему наблюдения за движением транспорта компания будет в течение 25 лет.