Լուսանկարը` Sasha Gusov/IDeA/YBC
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական մրցանակի ժյուրիի համանախագահ Ջորջ Քլունին ապրիլի 22-ին երեկոյան այցելել է Երևանի կոնյակի գործարան եւ Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն:
Երեւանի կոնյակի գործարանում Ջորջ Քլունին 100LIVES նախաձեռնության համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանի ու այլ հյուրերի ուղեկցությամբ ծանոթացել է ԱՐԱՐԱՏ թանգարանի ժառանգությանը:
Հյուրերը հատկապես տպավորված էին Երեւանի կոնյակի գործարանի կուպաժի վարպետ Մարգար Սեդրակյանի պատմությամբ: Նա այն անձանցից է, ով փրկվել է 1915 թվականի Ցեղասպանությունից եւ չնայած վերապրած ողբերգությանը՝ կարողացել է  կյանքում եւ ստեղծագործական աշխատանքում առավելագույն բարձունքների հասնելու ուժ գտնել:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է Երեւանի կոնյակի գործարանում՝ վերածննդի ու նոր կյանքի հավերժ խորհրդանիշ Արարատի հայացքի ներքո ողջունել Aurora Prize-ի համահիմնադիրներին ու հյուրերին»,- նշել է Aurora Prize for Awakening Humanity անդրանիկ արարողության գործընկերներից մեկի՝ Երեւանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Իգոր Առաքելյանը:
Թումոյում Ջորջ Քլունին Ռուբեն Վարդանյանի եւ Թումոյի հիմնադիրներ Սեմ եւ Սիլվա Սիմոնյանների հետ շրջել էկենտրոնով, լսել պատանիների երաժշտական կատարումը եւ լուսանկարվել ուսանողների հետ:

Фото: Sasha Gusov/IDeA/YBC
Ереван/Медиамакс/. Сопредседатель Отборочной комиссии Aurora Prize, кинематографист и филантроп Джордж Клуни посетил вечером 22 апреля Ереванский коньячный завод и Центр креативных технологий Тумо.
Джордж Клуни вместе с соучредителем Aurora Prize Рубеном Варданяном и другими гостями ознакомились с наследием музея АРАРАТ. На гостей произвела большое впечатление история легендарного мастера купажа Ереванского коньячного завода Маргара Седракяна. Он был одним из тех, кто выжил во время Геноцида 1915 года и, несмотря на пережитую трагедию, сумел найти в себе силы и добиться больших успехов.
«Для нас большая честь приветствовать соучредителей и гостей Aurora Prize на Ереванском коньячном заводе, под сводами Арарата - нетленного символа возрождения и новой жизни», - сказал Игорь Аракелян, исполнительный директор Ереванского коньячного завода, который выступил одним из партнеров инаугурационной церемонии Aurora Prize for Awakening Humanity.
В Тумо Джордж Клуни вместе с Рубеном Варданяном и создателями Центра Сэмом и Сильвой Симонян прослушал музыкальный номер в исполнении студентов, многим из которых не отказал в просьбе сделать совместное селфи.