Դամասկոսի համալսարանում բացվել են հայկական մշակույթի օրերը - Mediamax.am
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, ցուցահանդեսային մասում ներկայացված էին հայոց լեզվի եւ գրականության, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Արեւելագիտության ինստիտուտի, ԵՊՀ Արեւելագիտության ֆակուլտետի հրատարակությունները, հայկական տարազները, Մատենադարանի մանրանկարչության եւ արաբալեզու ձեռագրերի նմուշները:
Սիրիայում Հայաստանի դեսպան Արշակ Փոլադյանը Դամասկոսի համալսարանի դասախոսների եւ ուսանողների առջեւ հանդես է եկել «Արեւելագիտությունը Հայաստանում» եւ «Հայաստանն արաբական միջնադարյան պատմա-աշխարհագրական հուշարձաններում» դասախոսություններով:
Հայկական մշակույթի օրերի շրջանակներում կլինեն նաեւ դասախոսություններ հայոց լեզվի եւ գրականության թեմաներով, կցուցադրվեն ֆիլմեր Հայաստանի հոգեւոր եւ նյութական մշակույթի մասին:

В университете Дамаска открылись Дни армянской культуры - Mediamax.am
Согласно сообщению пресс-службы МИД Армении, на выставочной части были представлены книги по армянскому языку и литературе, публикации Института востоковедения НАН Армении, факультета востоковедения Ереванского госуниверситета, армянская национальная одежда, образцы миниатюр и арабоязычных рукописей из Матенадарана.
Посол Армении в Сирии Аршак Поладян выступил перед студентами и преподавателями университета с лекциями «Востоковедение в Армении» и «Армения в историко-географических памятниках арабского средневековья».
В рамках дней армянской культуры пройдут также лекции по армянскому языку и литературе, будут демонстрироваться фильмы о духовной и материальной культуре Армении.