Դամասկոսի համալսարանում բացվել են հայկական մշակույթի օրերը - Mediamax.am
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, ցուցահանդեսային մասում ներկայացված էին հայոց լեզվի եւ գրականության, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Արեւելագիտության ինստիտուտի, ԵՊՀ Արեւելագիտության ֆակուլտետի հրատարակությունները, հայկական տարազները, Մատենադարանի մանրանկարչության եւ արաբալեզու ձեռագրերի նմուշները:
Սիրիայում Հայաստանի դեսպան Արշակ Փոլադյանը Դամասկոսի համալսարանի դասախոսների եւ ուսանողների առջեւ հանդես է եկել «Արեւելագիտությունը Հայաստանում» եւ «Հայաստանն արաբական միջնադարյան պատմա-աշխարհագրական հուշարձաններում» դասախոսություններով:
Հայկական մշակույթի օրերի շրջանակներում կլինեն նաեւ դասախոսություններ հայոց լեզվի եւ գրականության թեմաներով, կցուցադրվեն ֆիլմեր Հայաստանի հոգեւոր եւ նյութական մշակույթի մասին:

Days of Armenian Culture open in Damascus University - Mediamax.am
The exhibition features publications of the Armenian language and literature, the Institute of Oriental Studies of National Academy of Sciences and YSU Department of Oriental Studies, Armenian national costumes, samples of manuscripts in Arabian language and illuminated manuscripts of Matenadaran, the Armenian Foreign Ministry reports.
Armenian Ambassador to Syria Arshak Poladyan delivered lectures on “Oriental Studies in Armenia” and “Armenia in the Medieval Arabic Geographic and Historical Monuments” for students and lecturers of Damascus University.
Within the Days of Armenian Culture, there will also be lectures on the Armenian language and literature, screenings of films about Armenian spiritual and material culture.