Էբոլա վիրուսի ներթափանցումը կանխելու համար ուժեղացվել է հսկողությունը սահմանային անցակետերում - Mediamax.am
3484 դիտում
Էբոլա վիրուսի ներթափանցումը կանխելու համար ուժեղացվել է հսկողությունը սահմանային անցակետերում
Լուսանկարը` http://pirveliradio.ge
Երեւան: Մեդիամաքս: Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Էբոլա վիրուսի հնարավոր ներթափանցումը կանխելու նպատակով ուժեղացվել է հսկողությունը Հայաստանի պետական սահմանի ինչպես օդային, այնպես էլ ցամաքային անցակետերում։
Մասնավորապես, տեղադրվել են ջերմացուցիչներ, որոնք հնարավորություն են ընձեռում հեռավորության վրա հայտնաբերելու ջերմող հիվանդներին։
Նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ձեռք է բերվել անհատական պաշտպանիչ արտահագուստների լրակազմ` անհրաժեշտության դեպքում կիրառելու համար, իսկ բժշկական անձնակազմի իրազեկվածությունը բարձրացնելու նպատակով մշակվել է մեթոդական ուղեցույց։
Առողջապահության նախարարությունը գյուղատնտեսության նախարարությանն առաջարկել է արգելել վայրի կենդանիների մուտքը Հայաստան:

Для предотвращения проникновения вируса Эбола усилен контроль на пограничных пунктах Армении - Mediamax.am
3483 просмотров
Для предотвращения проникновения вируса Эбола усилен контроль на пограничных пунктах Армении
Фото: http://pirveliradio.ge
Ереван/Медиамакс/. Министерство здравоохранения Армении сообщает, что с целью предотвращения возможного проникновения вируса Эбола усилен контроль на пограничных контрольно-пропускных пунктах.
В частности, установлены термодатчики, которые позволяют на расстоянии определять людей с повышенной температурой.
Министерство сообщает, что приобретена индивидуальная защитная одежда, которая будет применяться в случае необходимости, а с целью повышения уровня информированности медицинского персонала разработано методическое пособие.
Министерство здравоохранения также предложило министерству сельского хозяйства запретить ввоз диких животных в Армению.