Կախա Կալաձեն շնորհակալություն է հայտնել «Հայաստանի եղբայրական ժողովրդին»
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի փոխվարչապետ եւ էներգետիկայի նախարար Կախա Կալաձեն շնորհակալություն է հայտնել «Հայաստանի եղբայրական ժողովրդին»՝ Վրաստանի տարածքի զգալի մասում էլեկտրաէներգիայի անջատումից հետո ցուցաբերված օգնության համար:
Կիրակի երեկոյան շարքից դուրս էր եկել «Իմերեթի» էլեկտրական գիծը, ինչի հետեւանքով Վրաստանի տարածքի մեծ մասը, ներառյալ Թբիլիսին, հոսանքազրկվել էր:
«Մենք հայտնվել էինք ֆորս-մաժորային իրավիճակում, եւ Հայաստանը մեզ հոսանք մատակարարեց: Շնորհակալություն եմ հայտնում նաեւ իմ հայ գործընկերոջը», - ասել է Կախա Կալաձեն:

Каха Каладзе выразил благодарность «братскому народу Армении»
Ереван /Медиамакс/. Вице-премьер, министр энергетики Грузии Каха Каладзе выразил благодарность «братскому народу Армении» за помощь, оказанную после отключения электричества на большей части территории Грузии.
Большая часть территории Грузии, включая Тбилиси, не получала электроэнергии в течение более двух часов поздно вечером в воскресенье из-за выхода из строя линии электропередач «Имерети».
На данный момент работы по полному возобновлению подачи электричества в Грузии продолжаются.
«У нас была форс-мажорная ситуаация, и Армения поставила нам электроэнергию. Спасибо за это и моему армянскому коллеге», - заявил Каха Каладзе.