Լուսանկարը` Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայություն
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Իրակլի Կոբախիձեն ասել է, որ վրացական կողմը մեծ կարեւորություն է տալիս հայ զբոսաշրջիկների սիրելի ուղղություններից մեկը լինելուն:
Այս մասին նա նշել է Վրաստանում ՀՀ դեսպան Ռուբեն Սադոյանի հետ հանդիպմանը:
Կողմերը նկատել են, որ երկու երկրների միջեւ զբոսաշրջության զարգացումը լայն հնարավորություն կստեղծի նաեւ մարդկային շփումների համար, որոնք եւս կխթանեն կապերի խորացումը։
Իրակլի Կոբախիձեի խոսքով՝ ցանկալի կլիներ, որպեսզի  հայկական եւ վրացական գիտական շրջանակների միջեւ շփումներն ավելի ակտիվանան եւ այդ ուղղությամբ համատեղ նոր նախագծեր ձեւավորվեն։
Դեսպանն էլ ընդգծել է, որ հայ-վրացական կապերը վերընթաց զարգացում են ապրում տարբեր ուղղություններով, որոնցից հիշատակման են արժանի հատկապես կայուն աճ գրանցող տնտեսական հարաբերությունները։

Yerevan /Mediamax/. Speaker of Georgian Parliament Irakli Kobakhidze said that his country attaches special importance to becoming one of the favorite destinations among Armenian tourists.
He noted this in a meeting with Ambassador of Armenia to Georgia Ruben Sadoyan.
The sides remarked that the development of tourism between Armenia and Georgia will create new opportunities for communication among people, which will contribute to deepening of relations between the two countries.
According to Irakli Kobakhidze, the preferable option in this case would be boost of interaction between scientific communities of Armenia and Georgia, as well as implementation of joint projects in the mentioned sector.
Ambassador Sadoyan emphasized that Armenian-Georgian relations are currently actively developing in various directions, of which the most noteworthy is sustainable advancement of economic cooperation.