Լուսանկարը` Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայություն
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Իրակլի Կոբախիձեն ասել է, որ վրացական կողմը մեծ կարեւորություն է տալիս հայ զբոսաշրջիկների սիրելի ուղղություններից մեկը լինելուն:
Այս մասին նա նշել է Վրաստանում ՀՀ դեսպան Ռուբեն Սադոյանի հետ հանդիպմանը:
Կողմերը նկատել են, որ երկու երկրների միջեւ զբոսաշրջության զարգացումը լայն հնարավորություն կստեղծի նաեւ մարդկային շփումների համար, որոնք եւս կխթանեն կապերի խորացումը։
Իրակլի Կոբախիձեի խոսքով՝ ցանկալի կլիներ, որպեսզի  հայկական եւ վրացական գիտական շրջանակների միջեւ շփումներն ավելի ակտիվանան եւ այդ ուղղությամբ համատեղ նոր նախագծեր ձեւավորվեն։
Դեսպանն էլ ընդգծել է, որ հայ-վրացական կապերը վերընթաց զարգացում են ապրում տարբեր ուղղություններով, որոնցից հիշատակման են արժանի հատկապես կայուն աճ գրանցող տնտեսական հարաբերությունները։

Грузия придает большую важность визитам армянских туристов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Председатель парламента Грузии Ираклий Кобахидзе назвал важным тот факт, что их страна является одним из любимых направлений армянских туристов.
Об этом он отметил на встрече с послом Армении в Грузии Рубеном Садояном.
Стороны отметили, что развитие туризма между двумя странами создаст широкие возможности также для человеческих контактов, что, в свою очередь, будет способствовать углублению связей.
По словам Ираклия Кобахидзе, было бы желательно активизировать контакты между армянским и грузинским научными кругами и разработать совместные проекты в этом направлении.