Հայտնի են Թբիլիսի-Երեւան ավիաչվերթի որոշ մանրամասներ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքսը որոշ մանրամասներ է պարզել Թբիլիսի-Երեւան-Թբիլիսի ավիաչվերթի մասին, որն այսօրվանից իրականացնելու է վրացական Airzena-Georgian Airways ավիաընկերությունը:
Ինչպես ավելի վաղ էր հայտնվում, թռիչքներ են իրականացվելու շաբաթական չորս անգամ, իսկ տոմսի արժեքը կազմելու է «€55-ից սկսած»:
Airzena-Georgian Airways-ի տոմսարկղերից մեկում Մեդիամաքսին պարզաբանել են, որ մեկ ուղղության տոմսի արժեքը նշված է առանց հարկերի ու տուրքերի, որոնց հետ միասին այն կկազմի €78: Ավելին, այդ գնով վաճառվող տոմսերի քանակը մեծ չի լինի, եւ մեկ ուղղությամբ թռիչքի միջին արժեքը կկազմի €100:
«Միտիտուր» թբիլիսյան տուրիստական գործակալությունից Մեդիամաքսին հայտնել են, որ Թբիլիսի-Երեւան-Թբիլիսի չվերթը մեծ պահանջարկ կունենա:
«Արդեն առաջին հաճախորդներն ունենք, որոնք ինչպես Վրաստանի քաղաքացիներ են, այնպես էլ այստեղ աշխատող օտարերկրացիներ: Բացի այդ, մենք ակնկալում ենք, որ ամառային շրջանում մարդիկ կնախընտրեն օդանավով ճանապարհորդել, եւ ոչ թե մեքենաներով կամ ավտոբուսներով»,- նշել են գործակալությունում:
Airzena-Georgian Airways ընկերությունից Մեդիամաքսին հայտնել են, որ «իրենց ակնկալիքներով՝ նոր ուղղությունը հաջողություն կունենա»:
Վրաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Գաչեչիլաձեն Մեդիամաքսին ասել է, որ Airzena-Georgian Airways-ը հայտ է ներկայացնել՝ ամառային շրջանից հետո ավիահաղորդակցությունը շարունակելու համար:

Tbilisi-Yerevan flight details known
Yerevan /Mediamax/. Mediamax has found out certain details regarding Tbilisi-Yerevan-Tbilisi flight, which will be operated by Airzena-Georgian Airways starting today.
As reported earlier, the flights will be operated four times a week and the tickets will “start at EUR 55.”
Mediamax’s own correspondent was told in one of booking offices of Airzena-Georgian Airways in Tbilisi that the EUR 55 (one way) does not include taxes and charges. The one-way ticket to Tbilisiwith the taxes and charges will come at EUR 78. In addition, there won’t be many tickets coming at this price and the average ticket price will make around EUR 100 (one way).
“Miti Tour” Tbilisi-based travel agency told Mediamax that Tbilisi-Yerevan-Tbilisi flights will be popular.
“We already have the first customers among both Georgian citizens and foreigners working in our countries. Besides, we hope people will prefer flights to the bus and car travel during the summer months,” the agency said.
Representative of the General Department of Civil Aviation of Georgia Alexander Gachechiladze told Mediamax that Airzena-Georgian Airways has requested a permission to go on with the regular flights after the summer season as well. According to him, “this flight will apparently be highly demanded.”