Հայտնի են Թբիլիսի-Երեւան ավիաչվերթի որոշ մանրամասներ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքսը որոշ մանրամասներ է պարզել Թբիլիսի-Երեւան-Թբիլիսի ավիաչվերթի մասին, որն այսօրվանից իրականացնելու է վրացական Airzena-Georgian Airways ավիաընկերությունը:
Ինչպես ավելի վաղ էր հայտնվում, թռիչքներ են իրականացվելու շաբաթական չորս անգամ, իսկ տոմսի արժեքը կազմելու է «€55-ից սկսած»:
Airzena-Georgian Airways-ի տոմսարկղերից մեկում Մեդիամաքսին պարզաբանել են, որ մեկ ուղղության տոմսի արժեքը նշված է առանց հարկերի ու տուրքերի, որոնց հետ միասին այն կկազմի €78: Ավելին, այդ գնով վաճառվող տոմսերի քանակը մեծ չի լինի, եւ մեկ ուղղությամբ թռիչքի միջին արժեքը կկազմի €100:
«Միտիտուր» թբիլիսյան տուրիստական գործակալությունից Մեդիամաքսին հայտնել են, որ Թբիլիսի-Երեւան-Թբիլիսի չվերթը մեծ պահանջարկ կունենա:
«Արդեն առաջին հաճախորդներն ունենք, որոնք ինչպես Վրաստանի քաղաքացիներ են, այնպես էլ այստեղ աշխատող օտարերկրացիներ: Բացի այդ, մենք ակնկալում ենք, որ ամառային շրջանում մարդիկ կնախընտրեն օդանավով ճանապարհորդել, եւ ոչ թե մեքենաներով կամ ավտոբուսներով»,- նշել են գործակալությունում:
Airzena-Georgian Airways ընկերությունից Մեդիամաքսին հայտնել են, որ «իրենց ակնկալիքներով՝ նոր ուղղությունը հաջողություն կունենա»:
Վրաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Գաչեչիլաձեն Մեդիամաքսին ասել է, որ Airzena-Georgian Airways-ը հայտ է ներկայացնել՝ ամառային շրջանից հետո ավիահաղորդակցությունը շարունակելու համար:

Известны подробности об авиарейсах Тбилиси-Ереван - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Медиамакс выяснил некоторые подробности об авиарейсе Тбилиси-Ереван-Тбилиси, который с сегодняшнего дня начнет осуществлять грузинская авиакомпания Airzena-Georgian Airways.
Как сообщалось ранее, полеты будет осуществляться четыре раза в неделю, а стоимость билета составит «от 55 евро».
В одной из касс Airzena-Georgian Airways в Тбилиси собкору Медиамакс пояснили, что цена в 55 евро (в один конец) указана без налогов сборов. С налогами и сборами цена билета в один конец составит 78 евро. Кроме того, билетов по такой цене будет немного, и средняя цена билета составит около 100 евро (в один конец).
В тбилисском туристическом агентстве «Мититур» Медиамакс заявили, что рейсы Тбилиси-Ереван-Тбилиси будут популярными.
«Уже есть первые клиенты, как среди граждан Грузии, так и среди работающих в наших странах иностранцах. Кроме того, рассчитываем, что в летние месяцы граждане предпочтут перелет автомобильному и автобусному сообщению», - сказали в агентстве.
В компании Airzena-Georgian Airways Медиамакс заявили, что «рассчитывают на коммерческий успех нового направления».
Представитель Главного управления гражданской авиации Грузии Александр Гачечиладзе заявил Медиамакс, что Airzena-Georgian Airways запросила разрешение на продолжение регулярного авиасообщения и после летнего сезона. По его словам, «очевидно, что это направление будет востребованным».