Հովիկ Աբրահամյանը եւ Սերժ Սարգսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ՀՀ կառավարության անդամներին ներկայացրել է նորանշանակ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին:
«Ինչպես գիտեք, երեկ ես ՀՀ վարչապետ եմ նշանակել Ազգային ժողովի պատգամավորների մեծամասնության վստահությունը վայելող անձին՝ Հովիկ Աբրահամյանին: Երեկ մամուլը մեր հանրությանը հանգամանորեն ներկայացրեց բոլոր գործընթացներն ու նաեւ այն խնդիրները, որ վարչապետը եւ նոր կառավարությունը պետք է լուծեն: Վարչապետի նշանակումից հետո կառավարությունը շարունակում է կատարել իր աշխատանքները, եւ կառավարության անդամներին խնդրում եմ, որպեսզի բարեխղճորեն եւ պարտաճանաչ կերպով կատարեն իրենց պարտականությունները:
Մենք քսան օրվա ընթացքում վարչապետի հետ միասին ձեւավորելու ենք նոր կառավարություն: Այն ժամանակ կառավարության խնդիրների մասին հանգամանորեն կխոսենք: Ինձ մնում է մեկ անգամ եւս շնորհավորել պարոն Աբրահամյանին եւ ցանկանալ նրան հաջողություն», - երկրի ղեկավարի այս խոսքերը մեջբերում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Պարոն նախագահ, կցանկանայի իմ գործընկերներին ասել, որ մենք որեւէ կողմնորոշում որեւէ թեկնածուի վերաբերյալ չունենք, եւ ես պետք է խնդրեմ բոլոր իմ գործընկերներին ավելի մեծ եռանդով շարունակել իրենց պարտականությունների կատարումը: Սահմանադրության սահմանած ժամկետում, պարոն Նախագահ, Ձեզ հետ համաձայնեցնելով, կներկայացնենք նոր կառավարության կազմը: Եվ մոտեցումը կլինի կառավարության անդամների այս տարիների ընթացքում կատարած աշխատանքի արդյունքն ու նաեւ այն, թե որքանով ապագայում ի վիճակի կլինեն իրականացնել նոր ծրագրեր: Շնորհակալ եմ», - Հովիկ Աբրահամյանի այս խոսքերը մեջբերել է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:

Овик Абрамян и Серж Саргсян
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян представил сегодня членам кабинета министров нового премьер-министра Овика Абрамяна.
«Как вы уже знаете, вчера я назначил премьер-министром человека, который пользуется доверием большинства депутатов - Овика Абрамяна. Вчера СМИ подробно представили нашему обществу все процессы и проблемы, которые должны решать новый премьер и новое правительство. После назначения премьера правительство продолжает выполнять свою работу, и я прошу, чтобы члены правительства добросовестно и ответственным образом выполняли свои обязанности.
За 20 дней мы с премьером сформируем новое правительство. Тогда мы детально поговорим о проблемах правительства. Я еще раз поздравляю господина Абрамяна и желаю ему успеха»,- эти слова Сержа Саргсяна цитирует пресс-служба президента Армении.
«Господин президент, я хотел бы сказать моим коллегам, что мы еще не определились с кандидатами, и я должен попросить всех моих коллег продолжать исполнять свои  обязанности с большим энтузиазмом. В установленном Конституцей срок, господин президент, согласовав с Вами, мы представим новый состав правительства. Мы будем учитывать результаты работы членов правительства за эти годы и то, могут ли они осуществлять новые программы в будущем. Благодарю»,- сказал Овик Абрамян.