ԿԸՀ-ն ամփոփել է քվեարկության վերջնական արդյունքները եւ մերժել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի դիմումը - Mediamax.am
4243 դիտում
ԿԸՀ-ն ամփոփել է քվեարկության վերջնական արդյունքները եւ մերժել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի դիմումը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօրվա արտահերթ նիստում, ամփոփելով նախագահական ընտրությունների քվեարկության վերջնական արդյունքները, արձանագրել է, որ հանրապետության նախագահ է ընտրվել Սերժ Սարգսյանը՝ ստանալով ձայների 58.64 %-ը, իսկ 2-րդ տեղը զբաղեցրած Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հավաքել է ձայների 36,74%-ը:
«Փետրվարի 18-ին կայացած քվեարկության ընթացքում չեն արձանագրվել այնպիսի խախտումներ, որոնք կարող էին ազդել ընտրությունների վերջնական արդյունքների վրա», - ասել է ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
ԿԸՀ-ն այսօր ուսումնասիրել եւ մերժել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի դիմումը «Նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանին նախընտրական շտաբերի քանակի վերաբերյալ» դիմումը:

CEC sums up final results of voting and turns down Raffi Hovhannisyan's request
Yerevan/Mediamax/. Summing up the final results of the presidential elections at today's special session, the Central Election Commission of Armenia stated that Serzh Sargsyan was elected the President with 58.64% of votes and Raffi Hovhannisyan who was the second got 36.74% of votes.
"There were no violations which could affect the final results of the elections registered during the voting on February 18", said the CEC Chief Tigran Mukuchyan.
The CEC examined and turned down Raffi Hovhannisyan's request on "Number of election headquarters of presidential candidate Serzh Sargsyan".