ԿԸՀ-ն ամփոփել է քվեարկության վերջնական արդյունքները եւ մերժել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի դիմումը - Mediamax.am
4243 դիտում
ԿԸՀ-ն ամփոփել է քվեարկության վերջնական արդյունքները եւ մերժել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի դիմումը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօրվա արտահերթ նիստում, ամփոփելով նախագահական ընտրությունների քվեարկության վերջնական արդյունքները, արձանագրել է, որ հանրապետության նախագահ է ընտրվել Սերժ Սարգսյանը՝ ստանալով ձայների 58.64 %-ը, իսկ 2-րդ տեղը զբաղեցրած Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հավաքել է ձայների 36,74%-ը:
«Փետրվարի 18-ին կայացած քվեարկության ընթացքում չեն արձանագրվել այնպիսի խախտումներ, որոնք կարող էին ազդել ընտրությունների վերջնական արդյունքների վրա», - ասել է ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
ԿԸՀ-ն այսօր ուսումնասիրել եւ մերժել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի դիմումը «Նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանին նախընտրական շտաբերի քանակի վերաբերյալ» դիմումը:

ЦИК обнародовала окончательные итоги президентских выборов и отклонил обращение Раффи Ованисяна - Mediamax.am
4598 просмотров
ЦИК обнародовала окончательные итоги президентских выборов и отклонил обращение Раффи Ованисяна
Ереван/Медиамакс/. Центральная избирательная комиссия Армении на сегодняшнем внеочередном заседании, подведя итоги президентских выборов, зафиксировала, что президентом Армении избран Серж Саргсян с 58.64% голосов, а 2-е место занял Раффи Ованисян с 36.74% голосов.
«В ходе голосования 18 февраля не были зафиксированы такие нарушения, которые могли бы повлиять на окончательный итог выборов»,- сказал глава ЦИК Тигран Мукучян.
Сегодня ЦИК также рассмотрел и отклонил обращение Раффи Ованисяна «О количестве предвыборных штабов кандидата в президенты Сержа Саргсяна».