Միրզոյանն ու Մատվիենկոն քննարկել են գերիների խնդիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ու ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն հեռախոսազրույցով քննարկել են Հայաստանում տիրող ներքաղաքական իրավիճակը:
ՀՀ եւ ՌԴ օրենսդիր մարմինների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել նաեւ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների եւ այլ գերեվարված անձանց հայրենիք վերադարձի խնդիրը:
Անդրադարձ է կատարվել օրեր առաջ Հայաստանի կին խորհրդարանականների՝ Վալենտինա Մատվիենկոյին ուղղված նամակին, որով պատգամավորները խնդրել են օժանդակել հատկապես գերեվարված կանանց վերադարձին:

Мирзоян и Матвиенко обсудили тему пленных - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Спикер парламента Армении Арарат Мирзоян и председатель Совета Федерации Федерального Собрания России Валентина Матвиенко обсудили в телефонной беседе внутриполитическую ситуацию в Армении.
Главы законодательных органов Армении и России также обменялись мнениями по вопросу возвращения армянских военнопленных и задержанных лиц, находящихся в Азербайджане.
Они коснулись письма армянских парламентариев, направленного Валентине Матвиенко несколько дней назад, в котором депутаты просили оказать поддержку в вопросе возвращения пленных, в особенности, женщин.