Սարգսյանն ու Միրզոյանը քննարկել են հանգուցալուծման տարբերակները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է Ազգային ժողով, հանդիպում ունեցել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
«Նախագահը եւս մեկ անգամ առողջություն է մաղթել ԱԺ նախագահին՝ կրկին խստորեն դատապարտելով նրա նկատմամբ կատարվածը եւ անթույլատրելի համարել բռնության ցանկացած դրսեւորում: Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ հատկապես մեր երկրի ու ժողովրդի համար այս բարդ իրավիճակում գերիշխող պետք է լինեն բարձր պատասխանատվությունն ու զսպվածությունը, բացառվեն անհանդուրժողականության եւ բռնության կոչերն ու գործողությունները:
Արմեն Սարգսյանն ու Արարատ Միրզոյանը մտքեր են փոխանակել երկրում ստեղծված ներկա իրավիճակի շուրջ, խոսել հանգուցալուծման հնարավոր ճանապարհների մասին», - ասված է նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Саргсян и Мирзоян обсудили пути выхода из кризиса - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян посетил сегодня Национальное Собрание и встретился со спикером парламента Араратом Мирзояном.
«Президент еще раз пожелал здоровья спикеру парламента, вновь решительно осудив случившееся с ним и считая недопустимыми любые проявления насилия. Президент выразил уверенность, что особенно в этой сложной для страны и народа ситуации должны преобладать высокая ответственность и сдержанность, а также исключены призывы и действия, провоцирующие нетерпимость и насилие.
Армен Саргсян и Арарат Мирзоян обменялись мнениями о нынешней ситуации в стране, обсудили возможные пути разрешения ситуации», - говорится в сообщении пресс-службы президента.