Սարգսյանն ու Միրզոյանը քննարկել են հանգուցալուծման տարբերակները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է Ազգային ժողով, հանդիպում ունեցել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
«Նախագահը եւս մեկ անգամ առողջություն է մաղթել ԱԺ նախագահին՝ կրկին խստորեն դատապարտելով նրա նկատմամբ կատարվածը եւ անթույլատրելի համարել բռնության ցանկացած դրսեւորում: Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ հատկապես մեր երկրի ու ժողովրդի համար այս բարդ իրավիճակում գերիշխող պետք է լինեն բարձր պատասխանատվությունն ու զսպվածությունը, բացառվեն անհանդուրժողականության եւ բռնության կոչերն ու գործողությունները:
Արմեն Սարգսյանն ու Արարատ Միրզոյանը մտքեր են փոխանակել երկրում ստեղծված ներկա իրավիճակի շուրջ, խոսել հանգուցալուծման հնարավոր ճանապարհների մասին», - ասված է նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax. Armenian President Armen Sarkissian has visited the National Assembly and met Speaker Ararat Mirzoyan.
“The President has once again wished full recovery to the Speaker, strongly condemning the attack against him and stressing that any manifestation of violence is unacceptable. The President has also expressed confidence that strong sense of responsibility and restraint should prevail in this difficult situation, especially for our country and people, and underlined that calls and actions of intolerance and violence should be ruled out.
Armen Sarkissian and Ararat Mirzoyan have exchanged views on current situation in the country and discussed possible ways to resolve the issue,” the presidential press service said in a statement.