Նախագահն ու ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են Սահմանադրության փոփոխությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ամերիկայի Անկախության տարեդարձի նախօրեին Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիին:
Արմեն Սարգսյանը երախտագիտություն է հայտնել ԱՄՆ կառավարության կողմից Հայաստանին ցուցաբերվող շարունակական օժանդակության եւ հատկապես կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված այս բարդ շրջանում աջակցության համար:
Դեսպանի խնդրանքով նախագահն անդրադարձել է Սահմանադրության փոփոխություններին եւ սահմանադրական բարեփոխումներին առնչվող գործընթացին: Արմեն Սարգսյանը կարեւորել է Հիմնական օրենքի մշակման գործընթացի շուրջ հանրային քննարկումները եւ հասարակության հնարավորինս լայն շերտերի մասնակցությունը:
Զրուցակիցները խոսել են նաեւ ներդրումների մասին: Նրանք համաձայնել են, որ ցանկացած ներդրում պետք է պաշտպանված լինի ոչ միայն օրենքով, այլեւ բարենպաստ եւ գրավիչ միջավայրի առկայությամբ՝ կարեւորելով այդ ուղղությամբ աշխատանքը եւ համատեղ ջանքերը:

Президент и посол США обсудили конституционные изменения - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В предверии Дня независимости США президент Армении Армен Саргсян принял сегодня посла США в Армении Линн Трейси.
Армен Саргсян поблагодарил правительство США за непрерывное содействие Армении, особенно в этот сложный период в связи с пандемией коронавируса.
По просьбе посла президент коснулся конституционных изменений и процесса конституционных реформ. Армен Саргсян подчеркнул важность публичных обсуждений и участия широких слоев общественности в процессе разработки Основного закона.
Собеседники коснулись также инвестиций. Они сошлись во мнении, что любая инвестиция должна быть защищена не только законом, но и наличием благоприятной и привлекательной атмосферы, подчеркнув важность работ и совместных усилий в этом направлении.