Հայտնի է վարչապետի՝ Գերմանիա կատարելիք այցի օրակարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հրավերով հունվարի 30-ի երեկոյան երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիա:
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Բեռլինում վարչապետը հանդիպումներ կունենա Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ Վալտեր-Շտայնմայերի, կանցլեր Անգելա Մերկելի, Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Մերկելը փետրվարի 1-ին կընդունի Փաշինյանին
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գրասենյակ: Նախատեսվում է նաեւ վարչապետի հանդիպումը ԳԴՀ տնտեսության Արեւելյան հանձնաժողով-Արեւելյան Եվրոպա միության եւ գերմանական առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
Քյոլն քաղաքում Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի գերմանահայ համայնքի ներկայացուցիչների, ինչպես նաեւ Քյոլնի քաղաքապետի հետ:
Նախատեսվում է նաեւ վարչապետի այցը Քյոլնի տեխնիկական համալսարան եւ հանդիպում ուսանողների ու պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:

Известна повестка визита Пашиняна в Германию - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. По приглашению канцлера Германии Ангелы Меркель премьер-министр Армении Никол Пашинян с супругой отправится вечером 30 января в Германию с двухдневным официальным визитом.
Пресс-служба правительства Армении сообщает, что  премьер-министр встретится в Берлине с президентом Германии Франком-Вальтером Штайнмайером, канцлером Ангелой Меркель и председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле.
Меркель и Пашинян встретятся 1 февраля
Никол Пашинян посетит офис Фонда Конрада Аденауэра. Ожидается также встреча премьер-министра с представителями Восточного комитета германской экономики и передовых компаний.
В Кельне Никол Пашинян встретится с представителями армянской общины Германии, а также с мэром города.
Планируется также визит премьер-министра в Технический университет Кельна и встреча со студентами и преподавателями вуза.