Հայտնի է վարչապետի՝ Գերմանիա կատարելիք այցի օրակարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հրավերով հունվարի 30-ի երեկոյան երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիա:
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Բեռլինում վարչապետը հանդիպումներ կունենա Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ Վալտեր-Շտայնմայերի, կանցլեր Անգելա Մերկելի, Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Մերկելը փետրվարի 1-ին կընդունի Փաշինյանին
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գրասենյակ: Նախատեսվում է նաեւ վարչապետի հանդիպումը ԳԴՀ տնտեսության Արեւելյան հանձնաժողով-Արեւելյան Եվրոպա միության եւ գերմանական առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
Քյոլն քաղաքում Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի գերմանահայ համայնքի ներկայացուցիչների, ինչպես նաեւ Քյոլնի քաղաքապետի հետ:
Նախատեսվում է նաեւ վարչապետի այցը Քյոլնի տեխնիկական համալսարան եւ հանդիպում ուսանողների ու պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:

Armenian government releases the agenda of Pashinyan’s visit to Germany - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his spouse Anna Hakobyan will travel to Germany tonight for a two-day official visit at the invitation of German Chancellor Angela Merkel.
According to the Armenian government’s press service, Nikol Pashinyan will have meetings with Merkel, German President Frank-Walter Steinmeier, and President of Bundestag Wolfgang Schäuble.
Merkel and Pashinyan to meet on February 1
Pashinyan will pay a visit to the Konrad Adenauer Foundation headquarters and meet with representatives of German Committee on Eastern European Economic Relations and leading German companies.
In Cologne, the Prime Minister will meet with members of local Armenian community and the mayor of the city.
Pashinyan is also expected to visit the Technical University of Cologne and hold a meeting with the professors and students.