ՆԱՏՕ-ի պաշտոնյան շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հարավային Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայը շնորհավորել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրությունների համար, «որոնք ԵԱՀԿ-ն գնահատել է ազատ եւ թափանցիկ»:
«ՆԱՏՕ-ն միշտ բարեկամական եւ բարդություններից զերծ գործընկերություն է ունեցել Հայաստանի հետ, եւ ես համոզված եմ, որ այն շարունակվելու է:
Պատրաստ ենք աջակցել Հայաստանի բարեփոխումներին այն ոլորտներում, որոնք կառավարությունն առաջնային կհամարի, ներառյալ կոռուպցիայի դեմ պայքարը: Շնորհակալ ենք Հայաստանին՝ ՆԱՏՕ-ի հովանու ներքո անցկացվող խաղաղապահ առաքելություններին մասնակցելու համար», - ասել է Ջեյմս Ապատուրայը:

Представитель НАТО поздравил Никола Пашиняна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Спецпредставитель генерального секретаря НАТО на Южном Кавказе и в Цетральной Азии Джеймс Аппатурай поздравил премьер-министра Армении Никола Пашиняна в связи с выборами, которые «ОБСЕ оценила как свободные и прозрачные».
«У НАТО всегда были дружественные партнерские отношения с Арменией без каких-либо сложностей, и я уверен, что они продолжатся.
Мы готовы содействовать реформам в Армении в тех сферах, которые правительство сочтет первостепенными, в том числе в борьбе против коррупции. Благодарим Армению за участие в миротворческой миссии под эгидой НАТО»,- отметил Джеймс Аппатурай.