Արմեն Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հրավերով Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ, նոյեմբերի 27-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիա:
Արմեն Սարգսյանը կհանդիպի կանցլեր Անգելա Մերկելի, Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի, Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Քննարկումների առանցքում կլինեն երկու երկրների փոխգործակցության օրակարգին եւ հեռանկարներին վերաբերող բազմաթիվ հարցեր:
Հայաստանի նախագահը կհանդիպի նաեւ Հայաստանում գործունեություն ծավալող եւ Հայաստանի հետ համագործակցությամբ հետաքրքրված գերմանացի գործարարների հետ:
Արմեն Սարգսյանը կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովի կողմից կազմակերպված քննարկմանը, դասախոսություններով հանդես կգա «Բերթելսման» հիմնադրամում, Օտտո ֆոն Գուերիկեի համալսարանում:
Կոնցերտհաուս Բեռլինում (Konzerthaus Berlin) նախագահը ներկա կգտնվի Արամ Խաչատրյանի 115-ամյակին նվիրված՝ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգին՝ Սերգեյ Խաչատրյանի մասնակցությամբ:

Президент Армении посетит с официальным визитом Германию - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. По приглашению президента Германии Франка-Вальтера Штайнмайера 27 ноября президент Армении Армен Саргсян отправится с официальным визитом в Германию.
Армен Саргсян встретится с канцлером Германии Ангелой Меркель, президентом Франком-Вальтером Штайнмайером, председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле.
Президент Армении встретится также с немецкими предпринимателями, которые  ведут свою деятельность в Армении или заинтересованными в сотрудничестве с ней.
Армен Саргсян примет участие в обсуждениях, организованных Мюнхенской конференцией по безопасности, выступит с лекциями в фонде «Бертельсман» в университете Отто фон Герике.
В берлинском «Концертхаусе» (Konzerthaus Berlin) президент будет присутствовать на концерте Национального филармонического оркестра Армении к 115-летию Арама Хачатуряна с участием скрипача Сергея Хачатряна.