Արմեն Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հրավերով Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ, նոյեմբերի 27-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիա:
Արմեն Սարգսյանը կհանդիպի կանցլեր Անգելա Մերկելի, Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի, Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Քննարկումների առանցքում կլինեն երկու երկրների փոխգործակցության օրակարգին եւ հեռանկարներին վերաբերող բազմաթիվ հարցեր:
Հայաստանի նախագահը կհանդիպի նաեւ Հայաստանում գործունեություն ծավալող եւ Հայաստանի հետ համագործակցությամբ հետաքրքրված գերմանացի գործարարների հետ:
Արմեն Սարգսյանը կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովի կողմից կազմակերպված քննարկմանը, դասախոսություններով հանդես կգա «Բերթելսման» հիմնադրամում, Օտտո ֆոն Գուերիկեի համալսարանում:
Կոնցերտհաուս Բեռլինում (Konzerthaus Berlin) նախագահը ներկա կգտնվի Արամ Խաչատրյանի 115-ամյակին նվիրված՝ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգին՝ Սերգեյ Խաչատրյանի մասնակցությամբ:

Armenian president to pay an official visit to Germany - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Armen Sarkissian and his spouse Mrs. Nouneh Sarkissian will travel to Germany for an official visit on November 27 at the invitation of German President Frank-Walter Steinmeier.
Armen Sarkissian will have meetings with Angela Merkel, President Steinmeier and Bundestag President Wolfgang Schäuble. The talks are to focus on the agenda and prospects of Armenian-German cooperation.
President Sarkissian is also expected to meet with German business people who operate in Armenia or consider collaborating with Armenian partners.
Additionally, the Armenian President will take part in discussions organized by Munich Security Conference and conduct lectures in Bertelsmann Foundation and Otto von Guericke University (OVGU).
In conclusion of the visit, Armen Sarkissian will attend the concert dedicated to the 115th anniversary of Aram Khachaturyan in Konzerthaus Berlin, performed by the Armenian National Philharmonic Orchestra with Sergey Khachatryan.