Ընտրությունները կանցկացվեն բարձր մակարդակով, վստահ է Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր վստահություն է հայտնել, որ դեկտեմբերի 9-ին նախատեսված ԱԺ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կանցկացվեն բարձր մակարդակով։
«Ընտրությունների անցկացման քաղաքական պատասխանատվությունը կրում է մեր կառավարությունը։ Մենք խնդիր ենք դրել, որ պետք է անցկացնենք Երրորդ հանրապետության պատմության ամենաորակյալ եւ լավագույն ընտրությունները՝ միջազգային ամենաբարձր չափանիշներին համապատասխան։ Որեւէ կասկած չունեմ, որ հենց այդպես էլ կլինի»,- կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ բացառվելու է վարչական ռեսուրսի կիրառումը, հանրակրթության ոլորտի ներքաշումը ընտրական գործընթացում, կանխվելու է ընտրակաշառքի պրակտիկան։

Выборы пройдут на высшем уровне, уверен Пашинян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян выразил сегодня уверенность в том, что внеочередные выборы в Национальное собрание 9 декабря пройдут на высоком уровне.
«Политическую ответственность за проведение выборов несет наше правительство. Перед нами стоит задача провести самые лучшие выборы в истории Третьей республики, которые будут соответствовать самым высоким международным стандартам. Не сомневаюсь, что так и будет», - заявил сегодня Никол Пашинян на заседании правительства.
По его словам, будет исключено использование административного ресурса, вовлечение в избирательный процесс образовательных структур, а также пресечена практика предвыборных взяток.