Ընտրությունները կանցկացվեն բարձր մակարդակով, վստահ է Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր վստահություն է հայտնել, որ դեկտեմբերի 9-ին նախատեսված ԱԺ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կանցկացվեն բարձր մակարդակով։
«Ընտրությունների անցկացման քաղաքական պատասխանատվությունը կրում է մեր կառավարությունը։ Մենք խնդիր ենք դրել, որ պետք է անցկացնենք Երրորդ հանրապետության պատմության ամենաորակյալ եւ լավագույն ընտրությունները՝ միջազգային ամենաբարձր չափանիշներին համապատասխան։ Որեւէ կասկած չունեմ, որ հենց այդպես էլ կլինի»,- կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ բացառվելու է վարչական ռեսուրսի կիրառումը, հանրակրթության ոլորտի ներքաշումը ընտրական գործընթացում, կանխվելու է ընտրակաշառքի պրակտիկան։

Pashinyan: Armenia will hold parliamentary elections at a high level - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Acting Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is certain the early parliamentary elections on December 9 will be held at a high level, he said at the government session today.
“Our government bears the political responsibility for organization of these elections. We have tasked ourselves with holding the best elections the third Republic of Armenia has seen, elections compliant with top international standards. I have no doubts it will be so,” noted Pashinyan.
According to him, the government will exclude use of administrative resource and involvement of the education sector in the electoral process, as well as prevent the practice of vote buying.