Հայաստանի 8 մարզ նոր ղեկավար ունի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում 8 մարզպետ նշանակելու վերաբերյալ որոշում է կայացվել։
Արագածոտնի մարզպետ է նշանակվել Աշոտ Սիմոնյանը, Արարատի մարզպետ՝ Գարիկ Սարգսյանը, Կոտայքի մարզպետ՝ Ռոմանոս Պետրոսյանը, Տավուշի մարզպետ՝ Վահե Ղալումյանը, Շիրակի մարզպետ՝ Կարեն Սարուխանյանը, Գեղարքունիքի մարզպետ՝ Իշխան Սաղաթելյանը, Վայոց ձորի մարզպետ՝ Արագած Սաղաթելյանը, Լոռու մարզպետ՝ Հրանտ Մարգարյանը:
Արմավիրի եւ Սյունիքի մարզպետները շարունակելու են պաշտոնավարել։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ մարզպետների նշանակումներն իրականացվել են քաղաքական համաձայնությունների շրջանակում:

Сменились руководителим 8 регионов Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На сегодняшнем заседании правительства Армении было принято решение о назначении 8 губернаторов.
Губернатором Арагацотна назначен Ашот Симонян, губернатором Арарата – Гагик Саргсян, губернатором Котайка – Романос Петросян, губернатором Тавуша – Ваге Галумян, губернатором Ширака – Карен Саруханян, губернатором Гегаркуника – Ишхан Сагателян, губернатором Вайоц-Дзора – Арагац Сагателян, губернатором Лори – Грант Маргарян.
Губернаторы Армавира и Сюника продолжат исполнять обязанности.
Премьер-министр Никол Пашинян отметил, что назначения губернаторов произведены в рамках политических договоренностей.