Փաշինյան. Արտահերթ ընտրություններն առաջնահերթություն են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ելք» խմբակցության ղեկավար, վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ արտահերթ ընտրությունների անցկացումը լինելու է նոր կառավարության առաջնահերթությունը:
Ելույթ ունենալով Ազգային ժողովի հատուկ նիստում, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ քաղաքական գործընթացները սկսեցին սխալ ճանապարհով գնալ այն պահից, երբ Հայաստանում սկսեցին կեղծվել ընտրությունների արդյունքները:
Վարչապետի թեկնածուն ասել է, որ նոր կառավարությունը արտահերթ ընտրություններ կկազմակերպի «տրամաբանական սեղմ ժամկետներում»:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ արդեն հանդիպումներ է ունեցել մասնագիտացված կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ եւ քննարկել է ընտրական համակարգի բարեփոխման օրենսդրական եւ տեխնիկական հարցեր:

Пашинян: Внеочередные выборы являются приоритетом - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Руководитель фракции «Елк», кандидат в премьер-министры Никол Пашинян заявил сегодня, что проведение внеочередных выборов станет приоритетом нового правительства.
Выступая на специальном заседании Национального собрания, Никол Пашинян отметил, что политические процессы стали развиваться по неправильному пути с тех пор, как в Армении начали фальсифицироваться результаты выборов.
Кандидат в премьер-министры заявил, что новое правительство организует внеочередные выборы в «логически сжатые сроки».
Никол Пашинян сообщил, что уже провел встречи с представителями специализированных организаций и обсудил законодательные и технические вопросы реформирования избирательной системы.