Փաշինյան. Արտահերթ ընտրություններն առաջնահերթություն են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ելք» խմբակցության ղեկավար, վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ արտահերթ ընտրությունների անցկացումը լինելու է նոր կառավարության առաջնահերթությունը:
Ելույթ ունենալով Ազգային ժողովի հատուկ նիստում, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ քաղաքական գործընթացները սկսեցին սխալ ճանապարհով գնալ այն պահից, երբ Հայաստանում սկսեցին կեղծվել ընտրությունների արդյունքները:
Վարչապետի թեկնածուն ասել է, որ նոր կառավարությունը արտահերթ ընտրություններ կկազմակերպի «տրամաբանական սեղմ ժամկետներում»:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ արդեն հանդիպումներ է ունեցել մասնագիտացված կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ եւ քննարկել է ընտրական համակարգի բարեփոխման օրենսդրական եւ տեխնիկական հարցեր:

Pashinyan: Snap elections are the priority - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Leader of "Yelk” faction, candidate for Prime Minister Nikol Pashinyan has stated that snap elections will be the priority of the new government.
While speaking at the special session of the Armenian National Assembly, Nikol Pashinyan has noted that political processes have taken a wrong turn when electoral fraud started happening in Armenia.
The candidate for Prime Minister has said that the new government will hold snap elections “within a reasonable term”.
Nikol Pashinyan has revealed he has had meetings with representatives of relevant organizations and discussed the legislative and technical issues related to electoral reforms.