Փաշինյան. ՀՀԿ-ն ցանկանում է տապալել վարչապետի ընտրությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար, ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ տեղեկություն է ստացել այն մասին, որ ՀՀԿ խմբակցությունը մտադիր է տապալել այսօրվա վարչապետի ընտրությունը:
«Վերջին օրերին ՀՀԿ խմբակցության անդամներն ասում էին, որ մտադիր են չխանգարել ժողովրդի թեկնածուի ընտրությանը վարչապետի պաշտոնում: Սակայն քիչ առաջ մենք տեղեկություն ենք ստացել, որ գիշերային մի ժողովի ընթացքում՝ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ, ՀՀԿ-ն որոշել է տապալել մայիսի 1-ի ընտրությունը», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը գիշերը հեռարձակված տեսաուղերձում:
«Կոչ եմ անում մայիսի 1-ին վաղ առավոտից հարյուր հազարներով հավաքվեք Հանրապետության հրապարակում եւ ի ցույց դնեք ձեր կամքը, որպեսզի կարողանանք ձախողել Սերժ Սարգսյանի նոր պլանը», - ասել է Փաշինյանը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ ապրիլի 30-ի երեկոյան ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովն ասել էր, որ ՀՀԿ խմբակցությունը իր քվեարկության հարցը կորոշի մայիսի 1-ին ԱԺ հատուկ նիստում Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացած ծրագրին ծանոթանալուց հետո:

Yerevan/Mediamax/. Leader of “Yelk” faction, candidate for Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has stated that RPA faction intends to disrupt the PM election today.
“In recent days the members of RPA faction said they would not hinder the election of the people’s candidate as Prime Minister. But we have been informed that RPA has held a late night meeting chaired by [former Armenian President] Serzh Sargsyan and decided to disrupt the PM election on May 1,” Pashinyan announced in a video posted at night.
“I urge everyone to gather in Republic Square by hundreds of thousands, demonstrate your will and upset this new plan of Serzh Sargsyan,” Pashinyan has told his supporters.
In the evening of April 30, RPA representative Eduard Sharmazanov has noted that the faction will make up their minds on the vote after they hear Nikol Pashinyan’s government program during the special session on May 1.