Փաշինյան. ՀՀԿ-ն ցանկանում է տապալել վարչապետի ընտրությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար, ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ տեղեկություն է ստացել այն մասին, որ ՀՀԿ խմբակցությունը մտադիր է տապալել այսօրվա վարչապետի ընտրությունը:
«Վերջին օրերին ՀՀԿ խմբակցության անդամներն ասում էին, որ մտադիր են չխանգարել ժողովրդի թեկնածուի ընտրությանը վարչապետի պաշտոնում: Սակայն քիչ առաջ մենք տեղեկություն ենք ստացել, որ գիշերային մի ժողովի ընթացքում՝ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ, ՀՀԿ-ն որոշել է տապալել մայիսի 1-ի ընտրությունը», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը գիշերը հեռարձակված տեսաուղերձում:
«Կոչ եմ անում մայիսի 1-ին վաղ առավոտից հարյուր հազարներով հավաքվեք Հանրապետության հրապարակում եւ ի ցույց դնեք ձեր կամքը, որպեսզի կարողանանք ձախողել Սերժ Սարգսյանի նոր պլանը», - ասել է Փաշինյանը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ ապրիլի 30-ի երեկոյան ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովն ասել էր, որ ՀՀԿ խմբակցությունը իր քվեարկության հարցը կորոշի մայիսի 1-ին ԱԺ հատուկ նիստում Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացած ծրագրին ծանոթանալուց հետո:

РПА намерена провалить выборы премьера, заявил Пашинян - Mediamax.am
Ереван, Медиамакс. Руководитель фракции «Елк», кандидат в премьер-министры Армении Никол Пашинян заявил, что фракция РПА намерена провалить намеченные на сегодня выборы главы правительства.
«В последние дни члены фракции РПА говорили, что не будут препятствовать избранию народного кандидата на пост премьер-министра. Но некоторое время назад мы получили информацию о том, что на ночном собрании под руководством [экс-президента Армении] Сержа Саргсяна было принято решение провалить намеченные на 1 мая выборы премьер-министра в парламенте», - заявил Пашинян в ночном видеообращении.
«Призываю вас с раннего утра 1 мая сотнями тысяч собраться на площади Республики, продемонстрировать свою волю и сорвать новый план Сержа Саргсяна», - заявил своим сторонникам Никол Пашинян.
Вечером 30 апреля представитель РПА Эдуард Шармазанов заявил, что их фракция примет решение о голосовании после того, как ознакомится с программой Никола Пашиняна на специальном заседании парламента 1 мая.