Նախագահն ընդունել է կառավարության հրաժարականը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել ՀՀ կառավարության հրաժարականն ընդունելու մասին:
Հրամանագրի համաձայն՝ կառավարության անդամները կշարունակեն պարտականությունների կատարումը մինչեւ նոր կառավարության կազմավորումը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ նոր Սահմանադրության համաձայն՝ կառավարության լիազորությունները վայր դնելուց հետո՝ 10 օրվա ընթացքում, նշանակվում է նոր վարչապետ: Կառավարության ղեկավարին նշանակում է ՀՀ նախագահը՝ խորհրդակցելով խորհրդարանական խմբակցությունների հետ: Վարչապետ է նշանակվում այն անձը, որը վայելում է խորհրդարանի մեծամասնության աջակցությունը:
Վարչապետի նշանակումից հետո՝ 20 օրվա ընթացքում, վարչապետի առաջարկությամբ նախագահը նշանակում է կառավարության անդամներին:

Президент принял отставку правительства - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян подписал сегодня приказ, которым принял отставку правительства Армении.
Согласно документу, члены правительства продолжат исполнять свои обязанности до формирования нового кабинета министров.
Медиамакс отмечает, что, согласно новой Конституции, в течение 10 дней  после роспуска правительства будет назначен новый премьер-министр. Главу правительства назначает президент Армении после совещаний с парламентскими фракциями. Должность премьер-министра получает человек, пользующийся поддержкой большинства.
В течение 20 дней после назначения премьер-министра, по его предложению, президент назначает членов правительства.