ԵԼՔ-ը քարոզարշավը կսկսի «լավ տրամադրությամբ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԼՔ դաշինքի ներկայացուցիչներն այսօր ասել են, որ նախընտրական քարոզարշավը մեկնարկելու են «լավ տրամադրությամբ, որը փոխանցելու են քաղաքացիներին»։
Դաշինքի ցուցակը գլխավորող, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանն ասել է, որ ԵԼՔ-ը Հայաստանի համայնքների համաչափ զարգացման կողմնակիցն է եւ այդ ուղերձով էլ սկսելու է քարոզարշավը։
«Դաշինքը քարոզարշավ կիրականացնի ՀՀ ամբողջ տարածքով՝ բաժանվելով խմբերի։ Արամ Սարգսյանը քարոզարշավ կիրականացնի ՀՀ հարավային շրջաններում։ Նիկոլ Փաշինյանը դաշինքի թեկնածուների հետ միասին քարոզարշավ կանցկացնի Երեւանում, Սասուն Միքայելյանը՝ Գեղարքունիքի եւ Կոտայքի մարզերում, իսկ ես՝ հյուսիսային շրջաններում»,- ասել է Էդմոն Մարուքյանը։
Նա հայտնել է, որ մարտի 19-ից սկսած՝ դաշինքի առաջնորդները կմիավորվեն։
«Նախատեսում ենք ավտոերթեր եւ հանրահավաքներ իրականացնել։ Կախված իրավիճակից՝ հանրահավաքների ինտեսիվությունը կավելանա»,- ասել է դաշինքի  ներկայացուցիչ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:

«ЕЛК» вступает в предвыборную борьбу «в приподнятом настроении» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Представители блока «ЕЛК» сказали сегодня, что вступают в предвыборную борьбу «в приподнятом настроении», которое будут передавать гражданам страны.
Возглавивший список блока глава партии «Лусавор Айастан» Эдмон Марукян сказал, что «ЕЛК» выступает за равномерное развитие общин Армении.
«Блок будет осуществлять предвыборную агитацию по всей стране, разделившись на группы. Арам Саргсян отправится в южные регионы, Никол Пашинян вместе с кандидатами блока будет агитировать в Ереване, Сасун Микаелян – в марзах Гегаркуник и Котайк, а я – в северных регионах», - сказал Эдмон Марукян.
Он сообщил, что 19 марта лидеры блока снова соберутся вместе.
«Мы планируем проводить также автомобильные марши и митинги. В зависимости от ситуации, интенсивность митингов будет увеличена», - сказал представитель блока, депутат парламента Никол Пашинян.