ԵԼՔ-ը քարոզարշավը կսկսի «լավ տրամադրությամբ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԼՔ դաշինքի ներկայացուցիչներն այսօր ասել են, որ նախընտրական քարոզարշավը մեկնարկելու են «լավ տրամադրությամբ, որը փոխանցելու են քաղաքացիներին»։
Դաշինքի ցուցակը գլխավորող, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանն ասել է, որ ԵԼՔ-ը Հայաստանի համայնքների համաչափ զարգացման կողմնակիցն է եւ այդ ուղերձով էլ սկսելու է քարոզարշավը։
«Դաշինքը քարոզարշավ կիրականացնի ՀՀ ամբողջ տարածքով՝ բաժանվելով խմբերի։ Արամ Սարգսյանը քարոզարշավ կիրականացնի ՀՀ հարավային շրջաններում։ Նիկոլ Փաշինյանը դաշինքի թեկնածուների հետ միասին քարոզարշավ կանցկացնի Երեւանում, Սասուն Միքայելյանը՝ Գեղարքունիքի եւ Կոտայքի մարզերում, իսկ ես՝ հյուսիսային շրջաններում»,- ասել է Էդմոն Մարուքյանը։
Նա հայտնել է, որ մարտի 19-ից սկսած՝ դաշինքի առաջնորդները կմիավորվեն։
«Նախատեսում ենք ավտոերթեր եւ հանրահավաքներ իրականացնել։ Կախված իրավիճակից՝ հանրահավաքների ինտեսիվությունը կավելանա»,- ասել է դաշինքի  ներկայացուցիչ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:

ELQ alliance to start “positively”
Yerevan /Mediamax/. Representatives of ELQ Alliance said today that they will start the pre-election campaign "with a positive approach, which will be conveyed to the citizens”.
The leader of the Alliance list and Chairman of Bright Armenia Edmon Marukyan said that ELQ standed for proportionate development of all Armenian communities and would start its campaign with the respective address.
“The alliance will campaign throughout Armenia in groups. Aram Sargsyan will campaign in Southern regions of Armenia. Nikol Pashinyan together with the candidates will work in Yerevan, Sasun Mikaelyan will campaign in Gegharkunik and Kotayk marzes, while I will be in the Northern regions,” Edmon Marukyan said.
He informed that the leaders of the alliance would unite from March 19.
“We plan to hold car processions and rallies. We will increase the intensity of the rallies depending on the situation,” Representative of the alliance and Armenian MP Nikol Pashinyan said.