Սուրիկ Խաչատրյանն ազատվել է Սյունիքի մարզպետի պաշտոնից
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում ընդունել է Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի հրաժարականի դիմումը եւ ազատել է նրան աշխատանքից:
Մեդիամաքսը նշում է, որ վերջին երեք տարվա ընթացքում Սուրիկ Խաչատրյանը մեկ անգամ ազատվել էր Սյունիքի մարզպետի պաշտոնից եւ մեկ անգամ՝ կրկին նշանակվել այդ պաշտոնում:
2013թ. հունիսի 6-ին ՀՀ կառավարությունն իր նիստում ընդունել էր Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի հրաժարականի դիմումը եւ ազատել նրան աշխատանքից: 2013թ. հունիսի 1-ի երեկոյան Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի տան մոտ տեղի ունեցած միջադեպի ընթացքում սպանվել էր մեկ եւ վիրավորվել երկու հոգի:
2013թ. հուլիսին 10-ին ԱԺ պատգամավոր Վահե Հակոբյանը նշանակվել էր Սյունիքի մարզպետի պաշտոնում: Վահե Հակոբյանը Զանգեզուրի պղնձա-մոլիբդենային կոմբինատի տնօրեն երկարամյա տնօրեն Մաքսիմ Հակոբյանի որդին է:
2014 թ. սեպտեմբերի 4-ին կառավարությունն ընդունել էր Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանի հրաժարականը: Սյունիքի մարզպետ էր կրկին նշանակվել Սուրիկ Խաչատրյանը:

Сурик Хачатрян снят с поста губернатора Сюника
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении удовлетворило сегодня прошение губернатора Сюника Сурика Хачатряна об отставке и освободило его от должности.
Медиамакс отмечает, что за последние три года Сурик Хачатрян однажды снимался с поста губернатора Сюникского марза и снова назначался на эту должность.
6 июня 2013 года правительство приняло заявление Сурика Хачатряна об отставке. В результате инцидента, произошедшего вечером 1 июня 2013 года рядом с домом губернатора Сюника, был убит человек, еще двое были ранены.
10 июня 2013 года депутат Национального собрания Армении Ваге Акопян был назначен губернатором Сюникского марза.
4 сентября 2014 года правительство приняло отставку Ваге Акопяна, после чего эту должность вновь занял Сурик Хачатрян.