Միհրան Պողոսյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանն այսօր հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Հայկական եւ միջազգային մամուլում վերջերս պանամական օֆշորների մասին հրապարակումներում ի հայտ եկավ նաեւ իմ անունը։
Ցավում եմ, որ անունս արծարծվում է միլիարդավոր դոլարներ իրականում սեփականացրած՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի ընտանիքի կողքին։
Անընդունելի եմ համարում, որ իմ անձը պատճառ դառնա իմ երկրի եւ բռնապետական Ադրբեջանի միջեւ քաղաքակրթական որեւէ զուգահեռի, ինչի համար էլ այսօր իմ հրաժարականի դիմումն եմ ներկայացրել զբաղեցրածս պաշտոնից։
Օֆշորային հրապարակումներին հրապարակավ կանդրադառնամ արդեն որպես շարքային քաղաքացի՝ առանց պետական լծակներ տիրապետելու», - ասված է Միհրան Պողոսյան հայտարարության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Начальник Службы принудительного исполнения судебных актов Армении Мигран Погосян представил сегодня заявление об отставке.
«В публикациях международных и армянских СМИ о Панамских офшорах было упомянуто и мое имя. Я сожалею, что мое имя появилось рядом с семьей Ильхама Алиева, которая в действительности присвоила миллиарды долларов.
Считаю неприемлемым то, что моя личность может стать причиной каких-либо параллелей между моей страной и диктаторским Азербайджаном, и поэтому сегодня я представил заявление об отставке.
Уже будучи обычным гражданином, без наличия каких-либо государственных рычагов, я публично прокомментирую публикаций об офшорах»,- говорится в заявлении Миграна Погосяна.