Սարգսյանն ու Պուտինը Ռուսաստանում կհանդիպեն
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան, որտեղ կհանդիպի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից, երկու երկրների ղեկավարները կքննարկեն հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, կանդրադառնան քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար ոլորտներում փոխգործակցությանը:
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարները մտքեր կփոխանակեն ԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությունից հետո ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում համագործակցությանը վերաբերող հարցերի եւ հետագա ծրագրերի շուրջ:

Саргсян и Путин встретятся в России - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян 7 сентября с рабочим визитом отправится в Россию, где встретится с президентом РФ Владимиром Путиным.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, главы двух государств обсудят широкий круг вопросов, относящихся к армяно-российскому сотрудничеству, рассмотрят взаимодействие стран в области политики, экономики и гуманитарной сфере.
Руководители Армении и России обсудят дальнейшую повестку, а также ряд вопросов по сотрудничеству стран в рамках интеграционной политики, проводимой после вступления Армении в Евразийский экономический союз.