Արմեն Գեւորգյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
Այդ մասին ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում ասել է վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Արմեն Գեւորգյանին համատեղ աշխատանքի համար: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ Արմեն Գեւորգյանը ցանկանում է գործունեությունը շարունակել մասնավոր հատվածում:
Արմեն Գեւորգյանը Հայաստանի պետական կառավարման համակարգում աշխատում է 1997 թվականից: Նա զբաղեցրել է ՀՀ վարչապետի օգնականի, ՀՀ նախագահի օգնականի, ՀՀ նախագահի առաջին օգնականի, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի, ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի եւ փոխվարչապետի պաշտոնները:
2012 թ.-ին Մեդիամաքս-ը իր Off-the-record շարքի շրջանակներում հարցազրույց էր անցկացրել Արմեն Գեւորգյանի հետ, որը կարող եք ընթերցել այստեղ

Yerevan /Mediamax/. Vice-Prime Minister of Armenia, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan filed a request on resignation.
Prime Minister Hovik Abrahamyan said this during the governmental session today.
The PM thanked Armen Gevorgyan for the joint work. Hovik Abrahamyan noted that Armen Gevorgyan is willing to continue his activities in the private sector.
Armen Gevorgyan has worked in the Armenian state administration system since 1997. He has held the posts of Assistant to Armenian Prime Minister, Assistant to the Armenian President, First Assistant to the Armenian President, Chief of the Armenian President’s Staff, Secretary of National Security Council of Armenia, Minister of Territorial Administration and Deputy Prime Minister.