Արմեն Գեւորգյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
Այդ մասին ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում ասել է վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Արմեն Գեւորգյանին համատեղ աշխատանքի համար: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ Արմեն Գեւորգյանը ցանկանում է գործունեությունը շարունակել մասնավոր հատվածում:
Արմեն Գեւորգյանը Հայաստանի պետական կառավարման համակարգում աշխատում է 1997 թվականից: Նա զբաղեցրել է ՀՀ վարչապետի օգնականի, ՀՀ նախագահի օգնականի, ՀՀ նախագահի առաջին օգնականի, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի, ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի եւ փոխվարչապետի պաշտոնները:
2012 թ.-ին Մեդիամաքս-ը իր Off-the-record շարքի շրջանակներում հարցազրույց էր անցկացրել Արմեն Գեւորգյանի հետ, որը կարող եք ընթերցել այստեղ

Армен Геворгян подал в отставку
Премьер-министр поблагодарил Армена Геворгяна за совместную работу. Овик Абрамян отметил, что Армен Геворгян намерен продолжить деятельность в частном секторе.
Армен Геворгян работал в системе государственного управления Армении с 1997г. Он занимал должности помощника премьер-министра Армении, помощника президента Армении, первого помощника президента Армении, руководителя аппарата президента Армении, секретаря Совета национальной безопасности Армении, министра территориального управления и вице-премьера Армении.
В 2012г. Медиамакс в рамках своего проекта Off-the-record провел интервью с Арменом Геворгяном, которое можно прочитать здесь.