Ռոբերտ Քոչարյանն ափսոսում է, որ Սերժ Սարգսյանը «անկեղծ մտահոգությունը» չտարբերեց «չարախնդալուց» - Mediamax.am
4205 դիտում
Ռոբերտ Քոչարյանն ափսոսում է, որ Սերժ Սարգսյանը «անկեղծ մտահոգությունը» չտարբերեց «չարախնդալուց»
Լուսանկարը` Ռ. Քոչարյանի գրասենյակը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է, որ «չի պատրաստվում բանավիճել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ»:
Ռոբերտ Քոչարյանը այդ մասին ասել է այսօր 2rd.am կայքում հրապարակված հարցազրույցում` պատասխանելով հետեւյալ հարցին. «ելույթ ունենալով ՀՀԿ խորհրդի վերջին նիստում՝ նախագահը բավական թափանցիկ ակնարկ արեց Ձեր հասցեին, ասելով, որ որոշ նախկին բարձրաստիճան դեմքեր փնտրում են իրենց հաջողությունը գործող իշխանության ձախողումներում»:
«Բանավիճել նրա հետ չեմ պատրաստվում, քանի որ խոսքը գնում է իր սուբյեկտիվ զգացումների մասին: Առավել եւս, որ ՀՀ եւ ԼՂՀ բարձրագույն պետական պաշտոններում իմ գործունեության գնահատականը ոչ մի կերպ կախված չէ ներկայիս իշխանությունների արդյունավետությունից:  Ափսոսում եմ, որ նախագահը երկրի ճակատագրով անկեղծ մտահոգությունը չտարբերեց իշխանությունների գործունեության ողբալի արդյունքների վրա չարախնդալուց»,- ասել է նախկին նախագահը:
Մեկնաբանելով նոր վարչապետի նշանակումը` Ռոբերտ Քոչարյանն ասել է.
«Իմ նախագահության շրջանում Հովիկ Աբրահամյանը տարածքային կառավարման լավ նախարար եւ փոխվարչապետ է եղել: Ինչպիսի վարչապետ կլինի՝ ցույց կտա ժամանակը: Ծանր ժառանգություն է ստացել: Նրան անկեղծորեն հաջողություն եմ մաղթում»:

Роберт Кочарян сожалеет, что Серж Саргсян не различил «искреннюю озабоченность» от «злорадства» - Mediamax.am
Роберт Кочарян сожалеет, что Серж Саргсян не различил «искреннюю озабоченность» от «злорадства»
Фото: Аппарат Р.Кочаряна
Ереван, /Медиамакс/. Экс-президент Армении Роберт Кочарян заявил, что «не собирается полемизировать с президентом Армении Сержем Саргсяном.
Роберт Кочарян сказал об этом в интервью, опубликованном сегодня на сайте 2rd.am, отвечая на вопрос о том, что «выступая на последнем заседании Совета РПА, президент сделал весьма прозрачный намек в Ваш адрес, сказав, что некоторые бывшие высокопоставленные лица ищут свой успех в провалах действующей власти»
«Полемизировать с ним не собираюсь, поскольку речь идет о его субьективных ощущениях. Тем более, что оценка моей деятельности на высших государственных должностях в Армении и НКР никак не зависит от результативности нынешних властей. Сожалею, что президент не различил искреннюю озабоченность судьбой страны от злорадства над плачевными результатами деятельности властей», - сказал экс-президент.
Комментируя назначение нового премьер-министра, Роберт Кочарян сказал:
«Овик Абрамян был хорошим министром территориального управления – вице-премьером в период моего президентства. Каким будет премьером – покажет время. Наследство ему досталось незавидное. Искренне желаю ему успеха».