Ադրբեջանական կողմը գնդակոծել է Տավուշի մարզի գյուղերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեկ երեկոյան ադրբեջանական կողմը կրկին գնդակոծել է Տավուշի մարզի Այգեպար եւ Ներքին Կարմրաղբյուր գյուղերը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ի թղթակցին հայտնել է Այգեպարի գյուղապետ Անդրանիկ Այդինյանը, նախօրեին հակառակորդը գնդակոծել է գյուղը ժամը 22-ից մինչեւ 23-ը ընկած ժամանակահատվածում:
«Բարեբախտաբար, բնակչության շրջանում տուժածներ չկան: Վնասվել են շենքերի տանիքները, բնակելի տները»,- հաղորդել է Անդրանիկ Այդինյանը:
Նրա փոխանցմամբ, այժմ իրավիճակը խաղաղ է:
Ներքին Կարմրաղբյուրի գյուղապետ Մանվել Կամենդատյանը Մեդիամաքս-ին պատմել է, որ գյուղը երեկ գնդակոծման է ենթարկվել ժամը 21:30-ից մինչեւ 22-ը:

Azeri side fires at villages of Armenia’s Tavush region - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Yesterday night, the Azeri side again opened fire at Aygepar and Nerqin Karmraghbyur villages of Armenia’s Tavush region.
As the head of Aygepar rural administration Andranik Haydinyan told Mediamax, the fire lasted from 22:00 to 23:00.
“Fortunately there were no casualties and wounded. The roofs of houses were only damaged,” Andranik Haydinyan said. According to him, the situation in the village is now calm.
The head of Nerqin Karmraghbyur rural administration Manvel Kamendatyan told Mediamax that the enemy fired at the village from 21:30 to 22:00 yesterday. There were no casualties or wounded in this village either and only the roofs of the houses were damaged. --0--