Արցախի նախագահը հանդիպել է ՌԴ խաղաղապահների նորանշանակ հրամանատարին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Լենցովի հետ հանդիպմանն ընդգծել է ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի դերը Արցախի ժողովրդի անվտանգության եւ տարածաշրջանում կայունության ապահովման հարցում:
«Արայիկ Հարությունյանը փոխանցել է Արցախի իշխանությունների ակնկալիքը ՌԴ խաղաղապահ զորակազմից, որ սեղմ ժամկետում կապահովվի Արցախ-Հայաստան երկկողմանի հաղորդակցության բոլոր խոչընդոտների վերացումն ու անվտանգությունը՝ եռակողմ հայտարարությամբ ստանձնած պարտավորություններին համապատասխան:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են խաղաղապահ զորակազմի գործունեությանը, Արցախի ապաշրջափակմանը, Լաչինի միջանցքի ռեժիմի պահպանմանը, կենսական ենթակառուցվածքների բնականոն գործունեության երաշխավորմանը վերաբերող եւ այլ հարցեր»,- ասված է Արցախի նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրությունում։

Yerevan /Mediamax/. Artsakh President Arayik Harutyunyan during the meeting with the newly appointed commander of the Russian peacekeeping troops, Colonel General Alexander Lentsov, emphasized the role of the Russian peacekeepers in ensuring the security of the people of Artsakh and stability in the region in the created political and military situation.
“Arayik Harutyunyan conveyed the expectation of the Artsakh authorities from the Russian peacekeeping troops that in a short period of time, the removal of all obstacles to the bilateral communication between Artsakh and Armenia and security will be ensured, in accordance with the commitments assumed by the trilateral statement.
During the meeting the interlocutors also discussed issues related to the activity of the peacekeeping troops, the lifting of the blockade of Artsakh, maintaining of the regime of the Lachin Corridor, guaranteeing the normal functioning of vital infrastructures.