Էրդողանը կայցելի Շուշի - Mediamax.am
Այսօր Բաքվում ընդունելով Թուրքիայի կրթության նախարար Զիա Սելջուքին՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտնել է, որ Շուշիում նոր դպրոցի հիմնարկեքը, որի շինարարությունը ֆինանսավորելու է Թուրքիան, կկայանա Թուրքիայի նախագահի այցի ընթացքում:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Շուշի այցելելու մտադրության մասին Էրդողանն առաջին անգամ հայտարարել էր մարտի 31-ին՝ թյուրքալեզու պետությունների համագործակցության խորհրդի նիստում:
«Կարեւոր է, որ թյուրքալեզու երկրները շարունակեցին աջակցել Ադրբեջանին նաեւ Ղարաբաղում թյուրքական հուշարձանների պահպանության եւ վերականգնման գործում: Հույս ունեմ, որ մոտ ժամանակներս՝ Ռամադանի տոնակատարությունից հետո, մենք կայցելենք Շուշի, ինչը եւս մեկ տոն կդառնա մեզ համար»:, - ասել էր Թուրքիայի նախագահը:

Erdogan to visit Shushi - Mediamax.am
At the meeting today in Baku with Minister of Education of Turkey Zia Selcuk, Presidentof Azerbaijan Ilham Aliyev has said that the laying of the foundation of a new school in Shushi, the construction of which will be financed by Turkey, will be carried out during the visit of the President of Turkey.
Erdogan first stated that he wanted to visit Shushi back on March 31, at the meeting of the Cooperation Council of Turkic-Speaking States, held via a video conference.
“It is important that Turkic-speaking states continue supporting Azerbaijan also in protection and restoration of Turkic monuments in Karabakh. I hope that soon, after Ramadan, we will visit Shusha, which will become another holiday for us,” he said.