Արցախի նախագահ. Մեր ժողովրդի իրավունքները որեւէ զիջման ենթակա չեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը այսօր ասել է, որ Ադրբեջանը խաղաղ երկխոսությունը վերսկսելու որեւէ նպատակ չունի:
«Ադրբեջանի իշխանությունները, ունենալով Թուրքիայի իշխանությունների անվերապահ հովանավորությունը, բացահայտ կերպով հասկացնել են տալիս, որ շարունակելու են ռազմական ջանքերը Արցախի վերջնական հայաթափման ուղղությամբ:
Ուստի, մեր համազգային խնդիրն է պայքարել հանուն սեփական հայրենիքում անվտանգ ու արժանապատիվ գոյության: Մեր ժողովրդի անվտանգությունն ու իրավունքները որեւէ զիջման ենթակա չեն, եւ այդ հարցում մեր վճռականությունը վեր է բոլոր տեսակի հանգամանքներից ու ցանկություններից»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը:

Artsakh President: The rights of our people are not subject to tradeoff - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Artsakh Arayik Harutyunyan stated that Azerbaijan has no intention to resume the peaceful dialogue.
“Azerbaijani authorities, having the unreserved patronage of Turkey, have no intention to resume peaceful dialogue and send an explicit message that they will continue their military efforts towards final ethnic cleansing of Armenians from Artsakh.
Thus, our task is to struggle so that the Armenians of Artsakh could have an existence in freedom and dignity in their homeland. The security and rights of our people are not subject to tradeoff, and our determination with this regard is beyond any circumstances and interests,” said Arayik Harutyunyan.