Արցախի նախագահ. Մեր ժողովրդի իրավունքները որեւէ զիջման ենթակա չեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը այսօր ասել է, որ Ադրբեջանը խաղաղ երկխոսությունը վերսկսելու որեւէ նպատակ չունի:
«Ադրբեջանի իշխանությունները, ունենալով Թուրքիայի իշխանությունների անվերապահ հովանավորությունը, բացահայտ կերպով հասկացնել են տալիս, որ շարունակելու են ռազմական ջանքերը Արցախի վերջնական հայաթափման ուղղությամբ:
Ուստի, մեր համազգային խնդիրն է պայքարել հանուն սեփական հայրենիքում անվտանգ ու արժանապատիվ գոյության: Մեր ժողովրդի անվտանգությունն ու իրավունքները որեւէ զիջման ենթակա չեն, եւ այդ հարցում մեր վճռականությունը վեր է բոլոր տեսակի հանգամանքներից ու ցանկություններից»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը:

Президент Арцаха: Права нашего народа – не предмет уступок - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Араик Арутюнян заявил сегодня, что Азербайджан не намерен возобновлять мирный диалог.
«Власти Азербайджана, пользующиеся безоговорочным покровительством Турции, дают понять, что будут продолжать военные усилия для окончательного избавления от армян Арцаха.
Поэтому наша национальная задача - бороться за безопасное и достойное существование на своей Родине. Безопасность и права нашего народа не подлежат никаким уступкам, и наша решимость в этом вопросе выше любых обстоятельств и желаний», - сказал Араик Арутюнян.