Արցախի նախագահը մեկնում է առաջնագիծ՝ «իր բաժին մարտը մղելու» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ եւ ասել է, որ մեկնում է առաջնագիծ:
«Արցախի եւ Ադրբեջանի շփման գծի ամբողջ երկայնքով տարբեր ինտենսիվությամբ ընթանում են ծանր մարտեր: Հրետակոծության են ենթարկվել քաղաքացիական բնակավայրերը, ներառյալ՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը: Ազգն ու Հայրենիքը վտանգված են. վտանգված է մեր քաջ հայորդիների արյան գնով ազատագրված սեփական հողի վրա ազատ, անկախ ու արժանապատիվ կերպով ապրելու եւ արարելու իրավունքը: Ուստի, հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների հետ այժմ մեկնում եմ առաջնագիծ՝ իմ բաժին մարտը մղելու, քանզի ես արդեն առաջնագծում ավելի արժեքավոր կլինեմ, քան՝ թիկունքում:
Կոչ եմ անում բոլորիդ՝ անհապաղ ոտքի կանգնել եւ անմնացորդ նվիրումով պաշտպանել սեփական հայրենիքում առանց գոյաբանական վտանգի ապրելու մեր անքակտելի իրավունքը:
Սա հայրենական սուրբ պատերազմ է, որը մենք պետք է հաղթենք յուրաքանչյուրի առավելագույն մասնակցությամբ ու նվիրումով», - ասել է Արցախի նախագահը:

Artsakh President leaves for the frontline to fight - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh President Arayik Harutyunyan issued a statement saying that he is leaving for the frontline.
“Heavy fights of various intensity are taking place along the entire line of contact. Civilian settlements, including capital Stepanakert, were shelled. The Nation and the Homeland are under treat. The right to live and create freely, independently and with dignity on our own land liberated at the cost of the blood of our brave Armenians is under threat. Therefore, I am now leaving for the frontline with special forces to fight my share of the battle, because I will be hence more valuable on the frontline than in the rear.
I call on all of you to immediately stand up and defend with complete devotion our inalienable right to live in our Homeland without ontological danger.
This is a holy patriotic war, which we must win with everyone’s maximum participation and dedication,” said the Artsakh President.