Պատրուշեւն ու Օ'Բրայենը քննարկել են Արցախի հարցը Ժնեւում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշեւն այսօր Ժնեւում հանդիպել է ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ռոբերտ Օ'Բրայենի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Պատրուշեւի խոսնակին, «աշխատանքային հանդիպման նպատակն էր երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման եւ միջազգային անվտանգության ամրապնդման հարցերի քննարկումը»:
Պատրուշեւն ու Օ'Բրայենը նշել են, որ Լեռնային Ղարաբաղի խնդրում Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ մոտեցումները համընկնում են:
«Կողմերն արձանագրել են մոտեցումների համընկնումը ղարաբաղյան հարցում, եւ հաստատել են քաղաքական-դիվանագիտական գործընթացի շուտափույթ մեկնարկի կարեւորությունը՝ խնդրի լուծումը գտնելու համար», - ասել է Պատրուշեւի մամուլի խոսնակը:

Patrushev and O’Brien discuss the Karabakh issue in Geneva - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Secretary of the Russian National Security Council Nikolay Patrushev met with the US President’s National Security Adviser Robert O’Brien in Geneva today.
“The working meeting was held with the goal of normalizing bilateral relations and strengthening the international security,” TASS reports quoting Ptrushev’s spokesperson.
Patrushev and O’Brian noted that the approaches of Russia and USA to the Nagorno-Karabakh problem coincide.
“The parties registered that their approaches to the problem coincide and reaffirmed the need for a speedy resolution of the political and diplomatic process for finding ways to solve it,” Nikolay Patrushev’s spokesperson stated.