ՊԲ-ն կարող է չբավարարվել իր նախկին բնագծերը վերականգնելով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանն այսօր ասել է, որ Պաշտպանության բանակը կարողանում է ինտենսիվ կերպով կասեցնել Ադրբեջանի հարձակողական գործողությունները, որոնք իրականացվում են թուրքական զինուժի աջակցությամբ:
Նրա խոսքով՝ այս պահի դրությամբ ՊԲ-ն ամբողջությամբ զսպում է Ադրբեջանի ագրեսիան:
«Եթե այս ընթացքում Ադրբեջանը շարունակի իր ագրեսիվ գործողությունները, չենք բացառում, որ ՊԲ-ն միայն իր նախկին բնագծերը վերականգնելով չի բավարարվելու: Արցախի իշխանություններն հայտարարել էին, որ նախահարձակ գործողությունների պատասխանատվությունը կրելու է ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- ասել է խոսնակը:
Վահրամ Պողոսյանը հավելել է, որ «Ադրբեջանը ստանալու է հուժկու հարված, բայց մենք երբեք չենք թիրախավորելու նրանց քաղաքացիական բնակավայրերը, ինչը մեզ համար հստակ եւ սկզբունքային հարց է»:

The Defense Army may not be satisfied with regaining its former positions - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh President’s Spokesperson Vahram Poghosyan said today that the Defense Army manages to intensively suppress the offensive operations of Azerbaijan, which are carried out with the support of Turkish Armed Forces.
According to him, at the moment the Defense Army restrains Azerbaijan’s aggression.
“If Azerbaijan continues its aggressive actions during this time, we do not rule out that the Defense Army will not be satisfied only with restoring its former bases. The authorities of Artsakh have stated that the Azerbaijani military-political leadership will be responsible for the offensive,” he said.
Vahram Poghosyan added that “Azerbaijan will receive a strong blow, but we will never target their civilian settlements, which is a fundamental issue for us.”