ՊԲ-ն կարող է չբավարարվել իր նախկին բնագծերը վերականգնելով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանն այսօր ասել է, որ Պաշտպանության բանակը կարողանում է ինտենսիվ կերպով կասեցնել Ադրբեջանի հարձակողական գործողությունները, որոնք իրականացվում են թուրքական զինուժի աջակցությամբ:
Նրա խոսքով՝ այս պահի դրությամբ ՊԲ-ն ամբողջությամբ զսպում է Ադրբեջանի ագրեսիան:
«Եթե այս ընթացքում Ադրբեջանը շարունակի իր ագրեսիվ գործողությունները, չենք բացառում, որ ՊԲ-ն միայն իր նախկին բնագծերը վերականգնելով չի բավարարվելու: Արցախի իշխանություններն հայտարարել էին, որ նախահարձակ գործողությունների պատասխանատվությունը կրելու է ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- ասել է խոսնակը:
Վահրամ Պողոսյանը հավելել է, որ «Ադրբեջանը ստանալու է հուժկու հարված, բայց մենք երբեք չենք թիրախավորելու նրանց քաղաքացիական բնակավայրերը, ինչը մեզ համար հստակ եւ սկզբունքային հարց է»:

Армия обороны может не ограничиться восстановлением позиций - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/ Пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян сообщил сегодня, что Армия обороны твердо останавливает наступательные операции Азербайджана, которые проводятся при поддержке турецких вооруженных сил.
По его словам, в настоящее время Армия обороны Арцаха полностью пресекает азербайджанскую агрессию.
«Если Азербайджан продолжит свои агрессивные действия, не исключено, что Армия обороны не ограничится восстановлением своих позиций. Власти Арцаха уже заявляли, что ответственность за развязывание войны несет военно-политическое руководство Азербайджана»,- сказал он.
Ваграм Погосян добавил, что «Азербайджан получит мощный отпор, но мы никогда не будем наносить удары по их гражданским поселениям, это для нас вопрос принципа».