Արցախի նախագահ. «Զինադադար չենք խնդրելու, պարտադրելու ենք» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ «մենք զինադադար չենք խնդրելու»։
«Մենք պիտի պարտադրենք զինադադար։ Եթե մենք զինադադար խնդրենք, դա լինելու է Հայաստանի վախճանը, ոչ թե Արցախի, որովհետեւ կռվում ենք ոչ թե Ադրբեջանի, այլ Թուրքիայի դեմ։
Թուրքիային Արցախը հետաքրքիր չէ, իրեն ամբողջ Հայաստան աշխարհն է հետաքրքիր՝ իր պանթյուրքիզմի ծրագրերն իրականացնելու առումով»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը կամավորականների հետ հանդիպման ժամանակ, որին մասնակցել է նաեւ Հայաստանի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:

Президент Арцаха: «Мы будем не просить о перемирии, а принуждать к нему» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Араик Арутюнян сказал сегодня, что «мы не будем просить о перемирии».
«Мы должны принудить противника к перемирию. Если мы будем просить о перемирии, это станет гибелью Армении, а не Арцаха, потому что мы воюем не с Азербайджаном, а с Турцией.
Турции интересен не Арцах, ей интересен весь Армянский мир, чтобы реализовать свои пантюркистские программы», - сказал президент Арцаха на встрече с добровольцами, в которой также принял участие вице-премьер Армении Тигран Авинян.