Արցախի նախագահ. «Զինադադար չենք խնդրելու, պարտադրելու ենք» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ «մենք զինադադար չենք խնդրելու»։
«Մենք պիտի պարտադրենք զինադադար։ Եթե մենք զինադադար խնդրենք, դա լինելու է Հայաստանի վախճանը, ոչ թե Արցախի, որովհետեւ կռվում ենք ոչ թե Ադրբեջանի, այլ Թուրքիայի դեմ։
Թուրքիային Արցախը հետաքրքիր չէ, իրեն ամբողջ Հայաստան աշխարհն է հետաքրքիր՝ իր պանթյուրքիզմի ծրագրերն իրականացնելու առումով»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը կամավորականների հետ հանդիպման ժամանակ, որին մասնակցել է նաեւ Հայաստանի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:

Artsakh President: “We won’t ask for cease-fire, we will impose it” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Artsakh Arayik Harutyunyan stated today that "we won’t ask for cease-fire”.
“We have to impose cease-fire. If we ask for cease-fire it will be the end of Armenia, not Artsakh, because we are fighting not against Azerbaijan, but against Turkey.”
“Turkey is not interested in Artsakh, it is interested in entire Armenia in terms of implementing its pan-Turkism programs,” said Arayik Harutyunyan during a meeting with volunteers, which was also attended by Armenian Deputy Prime Minister Tigran Avinyan.