Կկայանա Մնացականյան-Մամեդյարով տեսակոնֆերանսը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր կկայանա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի տեսակոնֆերանսը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ եւ մասնակցությամբ:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, հունիսի 29-ին տեղի Զոհրաբ Մնացականյանը տեսակոնֆերանս է անցկացրել համանախագահների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են «Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի միջավայրին առնչվող հարցեր»:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների նախորդ տեսակոնֆերանսը կայացել էր ս.թ. ապրիլի 22-ին:

Armenian and Azerbaijani FMs to hold a video conference - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Zohrab Mnatsakanyan and Elmar Mammadyarov, the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan respectively, will hold a video conference today with mediation and participation of the OSCE Minsk Group co-chairs.
Armenian MFA has said in a statement that on June 29 Zohrab Mnatsakanyan held a video conference with the co-chairs, during which the parties discussed “issues related to the environment of the Nagorno-Karabakh peace process”.
The previous video conference featuring the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan took place on April 22, 2020.