Կկայանա Մնացականյան-Մամեդյարով տեսակոնֆերանսը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր կկայանա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի տեսակոնֆերանսը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ եւ մասնակցությամբ:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, հունիսի 29-ին տեղի Զոհրաբ Մնացականյանը տեսակոնֆերանս է անցկացրել համանախագահների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են «Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի միջավայրին առնչվող հարցեր»:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների նախորդ տեսակոնֆերանսը կայացել էր ս.թ. ապրիլի 22-ին:

Состоится видеоконференция Мнацаканян-Мамедъяров - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня состоится видеоконференция глав МИД Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова при посредничестве и участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Согласно сообщению пресс-службы МИД Армении, 29 июня Зограб Мнацаканян провел  видеоконференцию с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, в ходе которой стороны обсудили «вопросы, касающиеся атмосферы процесса мирного урегулирования карабахского конфликта».
Медиамакс отмечает, что предыдущая видеоконференция министров иностранных дел Армении и Азербайджана состоялась 22 апреля.