Սոտք-Քարվաճառ մայրուղու կառուցումը ռազմավարական նշանակություն ունի, ասել է ԼՂՀ նախագահը - Mediamax.am
8439 դիտում
Սոտք-Քարվաճառ մայրուղու կառուցումը ռազմավարական նշանակություն ունի, ասել է ԼՂՀ նախագահը
Բակո Սահակյանի այցը Շահումյանի շրջան
Լուսանկարը` Zod-Info
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը ընդգծել է արդեն մեկնարկած Սոտք-Քարվաճառ մայրուղու կառուցման կարեւորությունը՝ այն համարելով ռազմավարական նշանակություն ունեցող ծրագիր, որը պետք է իրականացվի բարձր որակով եւ սահմանված ժամկետներում:
Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 23-ին այցելել էր Շահումյանի շրջան եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին:
ԼՂՀ նախագահը նաեւ հանդիպումներ է ունեցել շրջանի մի շարք համայնքներում եւ քննարկել առկա խնդիրները:
ԼՂՀ նախագահին ուղեկցում էին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը, ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը:

NKR President stresses the strategic significance of the Sotk-Karvachar highway
Yerevan/Mediamax/. President of the Nagorno Karabakh Republic (NKR) Bako Sahakyan stressed the strategic significance of Sotk-Karvachar highway which construction is already launched.
President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan visited the region of Shahumyan on October 23 and got acquainted with the works currently carried out there.
Bako Sahakyan said that the construction of the Sotk-Karvachar highway should be carried out properly and within due dates.
The NKR President also held a number of meetings with the communities of the region and discussed the current problems.