Բակո Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհակալական նամակ է հղել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
«Անկեղծ շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեզ ս.թ. հունիսի 16-ից 17-ը Արցախ այցելելու իմ հրավերն ընդունելու համար:
Քննարկումները, որոնք տեղի են ունեցել Ձեզ եւ Ձեր գլխավորած կառավարական պատվիրակության հետ, շատ կարեւոր էին եւ բովանդակալից:
Ուզում եմ նաեւ շնորհակալություն հայտնել մեր հանդիպման ընթացքում Ձեր արտահայտած դիրքորոշման համար, որ Դուք ողջունում ու կարեւորում եք իրական եւ բովանդակային փոփոխություններ իրականացնելու Արցախի նախագահի պատրաստակամությունը եւ այդ հարցում անվերապահ աջակցում եք Արցախի գործընկերներին ու երկրի ղեկավարին, եւ որ ՀՀ կառավարությունը անվերապահորեն աջակցում է մեր բռնած քաղաքական կուրսին:
Կուզենայի ընդգծել, որ Արցախի իշխանությունները եւ անձամբ ես անվերապահորեն սատարում ենք Մայր Հայաստանում ժողովրդավարության ու օրինականության ամրապնդմանը, ինչպես նաեւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում բանակցային լիարժեք ձեւաչափի վերականգնմանն ուղղված Ձեր սկզբունքային քաղաքականությանը:
Համոզված եմ, որ այսուհետ եւս էլ ավելի կընդլայնվի հայկական երկու հանրապետությունների սերտ փոխգործակցությունը՝ ի փառս մեր հայրենիքի եւ ժողովրդի»:

Artsakh President sends a thank-you letter to Pashinyan - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Artsakh President Bako Sahakyan has addressed a letter of appreciation to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
“I would like to express my sincere gratitude to you for accepting the invitation to visit Artsakh on June 16-17.
I also wish to thank you for the position you have voiced during our meeting, which is that you welcome and value Artsakh President’s readiness to make real, substantive changes and you support unconditionally your Artsakh colleagues and the head of the state in that process, and that we have the full support of the Armenian Government in the policy we have chosen.
I would like to emphasize that the authorities of Artsakh and I stand beside the strengthening of democracy and rule of law in Armenia and your principled policy aimed at restoration of the full-fledged negotiation format in the Azerbaijan-Karabakh conflict settlement.
I am certain that close cooperation between two Armenian republics will expand to the glory of our homeland and people.”