Ալիեւը նոր հակահայկական հայտարարություններ է արել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հանդես է եկել հակահայկական նոր հայտարարություններով:
Ինչպես հայտնում է Trend-ը, այսօր զինվորականների հետ հանդիպմանը նա ասել է, թե «Հայաստանի գոյությունը աշխարհի քարտեզի վրա զուտ ձեւական է»:
«Մենք 25 տարի է ինչ անկախ պետություն ենք, եւ կարողացել ենք դրան հասնել առանց որեւէ մեկի օգնության, առանց ինչ-որ մեկի փեշից կառչելու: Այսօր մենք պետք է բացահայտ ասենք, որ որպես անկախ պետություն Հայաստանի գոյությունը աշխարհի քարտեզի վրա ձեւական է: Նա սեփական ապագան ինքնուրույն որոշել չի խարող», - հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահը:
«Երկար տարիներ Հայաստանը առասպելներ է ստեղծել սեփական բանակի մասին,  թե իբր անպարտելի բանակ ունի: Ապրիլյան մարտերը ցույց տվեցին, թե ում բանակն է անպարտելի: Չնայած Հայաստանը չի ցանկանում ընդունել սեփական ցավալի պարտությունը, նա ստիպված է անել դա: Հենց ապրիլյան մարտերից հետո շատ բարձրաստիճան զինվորականներ՝ Հայաստանի պաշտպանության նախարարի գլխավորությամբ, պաշտոնանկ եղան: Դա ապրիլյան մարտերի հետեւանքն էր», - ասել է Իլհամ Ալիեւը:
Խոսելով ԼՂ կարգավորման մասին, Ադրբեջանի նախագահը ասել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղը երբեք անկախություն չի ստանա»:

Алиев выступил с очередной порцией антиармянских заявлений - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев выступил с очередной порцией антиармянских заявлений.
Как сообщает Trend, встречаясь сегодня с военнослужащими, он сказал, что «Армения просто формально существует на карте мира как независимое государство».
«Мы 25 лет являемся независимым государством, и смогли добиться этого, не получая ни от кого никакой помощи, не цепляясь, как некоторые другие страны, за чей-то подол. Сегодня мы должны открыто сказать, что Армения просто формально существует на карте мира как независимое государство. Армения зависимое государство, она не может сама определить свое будущее», - заявил президент Азербайджана.
«Многие годы Армения создавала мифы о своей армии, выдвигала домыслы о том, что якобы у них есть непобедимая армия. Апрельские бои показали, чья армия непобедима. Несмотря на то, что Армения не хочет признавать свое горькое поражение, она вынуждена его признать. Именно после апрельских боев многие высокопоставленные военные во главе с министром обороны Армении были отстранены от своих должностей. Это было результатом апрельских боев», - сказал Ильхам Алиев.
Говоря о карабахском урегулировании, президент Азербайджана сказал, что «Нагорному Карабаху никогда не будет предоставлена независимость».