Ալիեւը նոր հակահայկական հայտարարություններ է արել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հանդես է եկել հակահայկական նոր հայտարարություններով:
Ինչպես հայտնում է Trend-ը, այսօր զինվորականների հետ հանդիպմանը նա ասել է, թե «Հայաստանի գոյությունը աշխարհի քարտեզի վրա զուտ ձեւական է»:
«Մենք 25 տարի է ինչ անկախ պետություն ենք, եւ կարողացել ենք դրան հասնել առանց որեւէ մեկի օգնության, առանց ինչ-որ մեկի փեշից կառչելու: Այսօր մենք պետք է բացահայտ ասենք, որ որպես անկախ պետություն Հայաստանի գոյությունը աշխարհի քարտեզի վրա ձեւական է: Նա սեփական ապագան ինքնուրույն որոշել չի խարող», - հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահը:
«Երկար տարիներ Հայաստանը առասպելներ է ստեղծել սեփական բանակի մասին,  թե իբր անպարտելի բանակ ունի: Ապրիլյան մարտերը ցույց տվեցին, թե ում բանակն է անպարտելի: Չնայած Հայաստանը չի ցանկանում ընդունել սեփական ցավալի պարտությունը, նա ստիպված է անել դա: Հենց ապրիլյան մարտերից հետո շատ բարձրաստիճան զինվորականներ՝ Հայաստանի պաշտպանության նախարարի գլխավորությամբ, պաշտոնանկ եղան: Դա ապրիլյան մարտերի հետեւանքն էր», - ասել է Իլհամ Ալիեւը:
Խոսելով ԼՂ կարգավորման մասին, Ադրբեջանի նախագահը ասել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղը երբեք անկախություն չի ստանա»:

Yerevan/Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev came forward with yet another batch of anti-Armenian statements.
Trend reports that at the meeting with servicemen today the President said, “Armenia’s existence on the global map as an independent state is just a formality.”
“We have been an independent country for 25 years, and we achieved that without any help from the outside and without clinging, unlike some other countries, to someone’s skirts. Today we have to say openly that Armenia’s existence on the global map as an independent state is just a formality. Armenia is a dependent state, it cannot define its future by itself,” President of Azerbaijan said.
“For many years Armenia spread myths about its army, claiming they had an unbeatable one. The April fights showed which army is unbeatable. Despite Armenia’s reluctance to admit the bitter defeat, it has to. It was after the April fights that many high-level military people and the Defense Minister himself lost their positions. It was the result of the April fights,” Ilham Aliyev said.
Touching on the NK issue settlement, President of Azerbaijan said that “Nagorno-Karabakh will never be recognized independent”.