Ադրբեջանն արկակոծում է ԼՂՀ հյուսիսարեւելյան դիրքերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտվանից ԼՂՀ եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի որոշ հատվածներում ադրբեջաբանական զինուժը շարունակում է սադրիչ գործողությունները:
Ինչպես հաղորդում են Արցախի Պաշտպանության բանակից, ժամը 12:15-ից սկսած հակառակորդը 60 եւ 82 միլիմետրանոց ականանետերից արկակոծում է առաջնագծի հյուսիսարեւելյան (Թալիշ եւ Յարըմջա)  ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերը:
Հատկապես ինտենսիվ արկակոծության են ենթարկվում Յարըմջա գյուղի ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերը: Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնարկում են պատասխան գործողություններ:
«ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ սահմանային լարվածության աճի ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա»,-ասված է ՊԲ հաղոորդագրության մեջ:
Նշենք, որ նոյեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերվա ընթացքում  շփման գծի հյուսիսային (Վերին Չայլու) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ (4 արկ) եւ 60-միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):

Азербайджан обстреливает северо-восточные позиции НКР - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня с утра азербайджанские ВС продолжают предпринимать провокационные действия на некоторых участках линии соприкосновения с НКР.
Как сообщает Армия обороны Арцаха, начиная с 12:15 часов противник из 60 и 80 мм минометов обстреливает боевые позиции Армии обороны НКР на северо-восточном направлении (Талиш и Ярымджа).
Особо интенсивному минометному обстрелу подвергается боевой опорный пункт, дислоцированный в направлении села Ярымджа. Для подавления наступательной активности противника передовые воинские части Армии обороны предпринимают ответные действия.
«Министерство обороны НКР заявляет, что вся ответственность за рост пограничного напряжения лежит на азербайджанской стороне», - говорится в сообщении Армии обороны НКР.
Отметим, что в ночь с 10 на 11 ноября на северном направлении линии соприкосновения с НКР (Верин Чайлу) азербайджанские ВС применили ручной противотанковый гранатомет (4 снаряда) и 60-мм миномет (1 снаряд).