Բաքուն վնասում է բանակցային գործընթացը, ասել է Նալբանդյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանն ամիսներ շարունակ մերժում է իրականացնել Վիեննայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները:
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ Էդվարդ Նալբանդյանն այս մասին ասել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ հանդիպմանը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծել է, որ Ադրբեջանի ղեկավարության կողմից հնչող հայտարարությունները վնասակար են բանակցային գործընթացի համար:
«Ի հակառակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների բազմաթիվ կոչերի՝ զերծ մնալ առավելապաշտական եւ սադրիչ հռետորաբանությունից եւ գործողություններից՝ Բաքուն շարունակում է այդ գործելաոճը»,- ասել է ԱԳ նախարարը:

Baku is damaging the negotiations, Armenian FM says - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian said today that Azerbaijan has been refusing for months to realize the agreements reached at the highest level in Vienna and St. Petersburg.
Armenian MFA informed that Edward Nalbandian made this statement at the meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs.
Edward Nalbandian stressed that the latest statements made by Azerbaijani leadership are damaging the negotiation process.
“Despite many calls from the OSCE Minsk Group Co-Chairs to refrain from maximalist and provocative rhetorics and actions, Baku carries on in that style,” Armenian FM said.