Արցախի բանակը ճնշում է Ադրբեջանի ակտիվությունը շփման գծում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հայտարարում է, որ շարունակում է իրականացնել մարտական հերթապահությունը՝ ճնշելով Ադրբեջանի զինված ուժերի ակտիվությունը շփման գծում:
Սեպտեմբերի 3-ի եւ լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 100 անգամ:
«Եվ չնայած վերջին օրերի համեմատ խախտումները նվազել են, այնուամենայնիվ հակառակորդը, կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային եւ հրետանային զինատեսակներ, այդ թվում 60 եւ 82մմ ականանետեր, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1800 կրակոց»,- նշել են Արցախի ՊԲ-ում:

Армия Арцаха подавляет активность Азербайджана на линии соприкосновения - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Армия обороны НКР заявила, что продолжает осуществлять боевое дежурство, подавляя активность азербайджанских ВС на линии соприкосновения.
В ночь с 3 на 4 сентября на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня порядка 100 раз.
«И хотя по сравнению с прошлыми днями количество нарушений сократилось, противник осуществил около 1800 выстрелов в направлении армянских позиций, применив огнестрельное и артиллерийское оружие разного калибра, в том числе минометы калибра 60 и 82 мм»,- отметили в Армии обороны Арцаха.
В течение последних дней Азербайджан интенсивно нарушал режим прекращения огня и на армяно-азербайджанской границе.