Արցախի բանակը ճնշում է Ադրբեջանի ակտիվությունը շփման գծում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հայտարարում է, որ շարունակում է իրականացնել մարտական հերթապահությունը՝ ճնշելով Ադրբեջանի զինված ուժերի ակտիվությունը շփման գծում:
Սեպտեմբերի 3-ի եւ լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 100 անգամ:
«Եվ չնայած վերջին օրերի համեմատ խախտումները նվազել են, այնուամենայնիվ հակառակորդը, կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային եւ հրետանային զինատեսակներ, այդ թվում 60 եւ 82մմ ականանետեր, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1800 կրակոց»,- նշել են Արցախի ՊԲ-ում:

Yerevan/Mediamax/. The Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic has stated that they continue to conduct their battle duty suppressing the actions of Azerbaijani Armed Forces on the contact line.
On September 3 in the morning, 4 at night, the rival violated the ceasefire for around 100 times on the contact line of NKR-Azerbaijani Armed Forces.
“Although the number of violations have dropped as compared with the violations registered over the past days, the rival has fired around 1800 shots in the direction of Armenian frontline units, using rifles and artillery weapons of various calibers, including 60 mm and 82 mm mortars,” noted Artsakh Defense Army.
Azerbaijan has been recently intensively violating the ceasefire on Armenian-Azerbaijani border as well.