ԼՂՀ-ն Ադրբեջանին է հանձնել սպանված դիվերսանտի դին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունները այսօր Ադրբեջանի ներկայացուցիչներին են հանձնել ԼՂՀ Շահումյանի շրջան ներթափանցած դիվերսիոն-հետախուզական խմբի վնասազերծված եւ ոչնչացված անդամ Հասան Հասանովի դին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների եւ անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովում, Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի օժանդակությամբ, փոխանցումը տեղի է ունեցել այսօր ժամը 11:30-ին ԼՂՀ եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանին՝ Բաշ Քարվենդ գյուղի մոտակայքում:

NKR hands over the body of killed subversive to Azerbaijan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The authorities of the Nagorno Karabakh Republic handed over the body of disarmed and killed member of subversive-investigative group which penetrated to the NKR Shahumyan district to the Azerbaijani representatives.
With the assistance of the Stepanakert Office of International Committee of the Red Cross, the transfer was made on NKR-Azerbaijan border near Bash Karvend village at 11:30 today,  Mediamax was told in the State Commission on NKR Prisoners of War, Hostages and Missing People.