ԵԱՀԿ առաքելությունը դիտարկում կանցկացնի Շահումյանի շրջանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 17-ին ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի դիտարկում կանցկացնի Շահումյանի շրջանի Գյուլիստան գյուղի հարավային ուղղությամբ:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Իրժի Աբերլեն, Եվգենի Շարովը եւ ԵԱՀԿ բարձր մակարդակի պլանավորման խմբի ղեկավար, գնդապետ Մարկուս Վիդմերը:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը եւ ապահովել ԵԱՀԿ առաքելության անդամների անվտանգությունը:

Миссия ОБСЕ проведет мониторинг в районе села Гюлистан - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. 17 сентября миссия ОБСЕ проведет плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана южнее села Гюлистан Шаумянского района.
С позиций Армии обороны НКР наблюдение будут осуществлять полевые помощники Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Иржи Аберле, Евгений Шаров, а также глава Группы планирования высокого уровня (ГПВУ) ОБСЕ полковник Маркус Видмер.
Власти НКР выразили готовность содействовать проведению мониторинга и обеспечить безопасность членов миссии ОБСЕ.