ԵԱՀԿ առաքելությունը դիտարկում կանցկացնի Շահումյանի շրջանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 17-ին ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի դիտարկում կանցկացնի Շահումյանի շրջանի Գյուլիստան գյուղի հարավային ուղղությամբ:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Իրժի Աբերլեն, Եվգենի Շարովը եւ ԵԱՀԿ բարձր մակարդակի պլանավորման խմբի ղեկավար, գնդապետ Մարկուս Վիդմերը:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը եւ ապահովել ԵԱՀԿ առաքելության անդամների անվտանգությունը:

OSCE mission to hold monitoring in Shahumyan region - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. On September 17, OSCE mission will hold a monitoring on the contact line between the Armed Forces of Nagorno Karabakh Republic and Azerbaijan, to the south of Gyulistan village in Shahumyan region.
OSCE chairperson-in-office personal representative's field assistants Irzhi Aberle and Yevgeny Sharov and Head of the OSCE High-Level Planning Group, Colonel Markus Widmer will conduct the monitoring from the positions of NKR Defense Army.
NKR authorities have expressed their readiness to support the monitoring and ensure the safety of the OSCE mission members.