Արցախի ժողովրդի պատմական ընտրությունն անշրջելի իրականություն է, ասել է ՀՀ նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունն այսօր հպարտորեն կարող է կանգնել աշխարհի բոլոր այն երկրների շարքում, որոնք շահեկանորեն տարբերվում են իրենց կազմակերպվածությամբ, հզոր բանակով եւ պետական կուռ կառույցներով»:
Սերժ Սարգսյանն այդ մասին ասել է Լեռնային Ղարաբաղի անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձում:
«Արցախի ժողովրդի պատմական ընտրությունն այլեւս անշրջելի իրականություն է», - ասել է Հայաստանի նախագահը:
«Ժողովրդավարության խորացումը, մշակութային ու կրթական վերելքը, ինչպես նաեւ տնտեսական աճի տեմպերը ԼՂՀ-ում տպավորում են ոչ միայն մեզ: Արցախը եւ՛ իրեն, եւ՛ աշխարհին արդեն ապացուցել է, որ կայացած եւ ծաղկուն պետություն լինելու համար ունի հզոր քաղաքակրթական պաշար:
Մեզ պարտադրված պատերազմը եւ սահմանների երկայնքով իրականացվող պարբերական սադրանքները ոչինչ են այն հզոր ոգու համեմատությամբ, որ առաջնորդում է արցախցուն եւ ողջ հայությանը: Այդ ոգին առաջնորդեց մեր հերոսներին դեպի ազատամարտ եւ այդ ոգին է մեզ այսօր առաջնորդում դեպի արարում», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Historic choice of Artsakh people is irreversible reality, Armenian President states - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan stated today that “presently the Nagorno-Karabakh Republic can proudly stand in the lineup of those countries which predominantly stand out with better organization, powerful army and strong public institutions”.
Serzh Sargsyan stated it in his congratulatory message on NKR Independence Day.
“The historic choice of the people of Artsakh is an irreversible reality now”, the Armenian President said.
“Not only we admire the strengthening of diplomacy, cultural and educational progress as well as the economic growth rates in NKR. Artsakh has already proved both itself and the entire world that it has strong political-educational stock to build a civilized and prosperous statehood.
The war imposed on us and the frequent provocations along the borders are nothing compared to the powerful spirit that has been guiding the people of Artsakh and Armenians all over the world.  That very spirit inspired our heroes to wage a freedom fight and is behind our drive for creative undertakings”, Serzh Sargsyan said.