Արցախի ժողովրդի պատմական ընտրությունն անշրջելի իրականություն է, ասել է ՀՀ նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունն այսօր հպարտորեն կարող է կանգնել աշխարհի բոլոր այն երկրների շարքում, որոնք շահեկանորեն տարբերվում են իրենց կազմակերպվածությամբ, հզոր բանակով եւ պետական կուռ կառույցներով»:
Սերժ Սարգսյանն այդ մասին ասել է Լեռնային Ղարաբաղի անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձում:
«Արցախի ժողովրդի պատմական ընտրությունն այլեւս անշրջելի իրականություն է», - ասել է Հայաստանի նախագահը:
«Ժողովրդավարության խորացումը, մշակութային ու կրթական վերելքը, ինչպես նաեւ տնտեսական աճի տեմպերը ԼՂՀ-ում տպավորում են ոչ միայն մեզ: Արցախը եւ՛ իրեն, եւ՛ աշխարհին արդեն ապացուցել է, որ կայացած եւ ծաղկուն պետություն լինելու համար ունի հզոր քաղաքակրթական պաշար:
Մեզ պարտադրված պատերազմը եւ սահմանների երկայնքով իրականացվող պարբերական սադրանքները ոչինչ են այն հզոր ոգու համեմատությամբ, որ առաջնորդում է արցախցուն եւ ողջ հայությանը: Այդ ոգին առաջնորդեց մեր հերոսներին դեպի ազատամարտ եւ այդ ոգին է մեզ այսօր առաջնորդում դեպի արարում», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

«Выбор народа Арцаха - необратимая реальность», сказал президент Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян сказал сегодня, что «Нагорно-Карабахская Республика сегодня может гордо стоять в ряду стран, которые выгодно отличаются своей организованностью, мощной армией и прочными государственными структурами».
Об этом Серж Саргсян сказал в поздравительном послании по случаю праздника независимости Нагорного Карабаха.
«Исторический выбор народа Арцаха - уже необратимая реальность», - сказал президент Армении.
«Углубление демократии, культурный и образовательный подъем, а также темпы экономического роста в НКР впечатляют не только нас. Арцах уже доказал и себе, и миру, что имеет мощный цивилизационный ресурс для того, чтобы быть состоявшимся и процветающим государством.
Навязанная нам война и осуществляемые по периметру границ периодические диверсии - ничто по сравнению с тем мощным духом, который ведет арцахцев и все армянство.Этот дух повел наших героев на борьбу за свободу и этот дух сегодня ведет нас к созиданию», - сказал Серж Саргсян.