ՀՀ արտգործնախարարը Մոսկվայում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 11-ին Մոսկվայում տեղի է ունեցել Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի, Ջեյմս Ուորլիքի եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, հանդիպմանը շարունակվել են քննարկումները ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացն առաջ մղելու շուրջ:
Համանախագահներրը Էդվարդ Նալբանդյանին ներկայացրել են նախորդ օրը Փարիզում Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հետ ունեցած հանդիպման բովանդակությունը եւ տպավորությունները։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը իր թվիթերում հույս է հայտնել, որ այս ամսվա ընթացքում կհաջողվի կազմակերպել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը:

Глава МИД Армении встретился в Москве с сопредседателями Минской группы ОБСЕ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 11 марта в Москве состоялась встреча министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым, Жаком Фором, Джеймсом Уорликом и Личным представителем Действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
Как сообщает Медиамакс, на встрече продолжились дискуссии о продвижении переговорного процесса по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
Сопредседатели представили Эдварду Налбандяну содержание и впечатления от встречи с министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедьяровым, которая состоялась накануне в Париже.
Напомним, что ранее американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джон Уорлик выразил надежду, что в течение марта посредникам удастся организовать встречу президентов Армении и Азербайджана.