Հայաստանի նախագահը դարձել է Մերկելի եւ Յանուկովիչի կոշտ խոսակցության ականատեսը, գրում է Spiegel-ը - Mediamax.am
6731 դիտում
Հայաստանի նախագահը դարձել է Մերկելի եւ Յանուկովիչի կոշտ խոսակցության ականատեսը, գրում է Spiegel-ը
Երեւան: Մեդիամաքս: Spiegel International-ը գրում է, որ Վիլնյուսում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը դարձել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի եւ Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի կոշտ խոսակցության ականատեսը:
«Նրանք հավաքվել էին տոնական սեղանի շուրջ ԵՄ եւ Արեւելյան երկրների ղեկավարների հետ: Ուկրաինայի նախագահը սկսեց մենախոսությունը մի կողմից Եվրոպայի եւ մյուս կողմից Ռուսաստանի հետ իր երկրի բարդ հարաբերությունների մասին: Սակայն մի պահ եկավ, երբ Մերկելը ընդհատեց Յանուկովիչին եւ առանց ավելորդ քաղաքավարության ասաց նրան, որ կարող է վերջացնել այդ խոսակցությունը: «Միեւնույն է, դուք ոչինչ չեք ստորագրելու», - կոշտ ասաց նա: Մերկելի կողքին նստած Հայաստանի նախագահը զարմացած նրան նայեց», - գրում է

Президент Армении стал невольным свидетелем резкого разговора Меркель с Януковичем, пишет Spiegel - Mediamax.am
6722 просмотров
Президент Армении стал невольным свидетелем резкого разговора Меркель с Януковичем, пишет Spiegel
Ереван /Медиамакс/. Spiegel International пишет о том, что президент Армении стал невольным свидетелем резкого разговора канцлера Германии Ангелы Меркель с президентом Украины Виктором Януковичем на саммите Восточного партнерства в Вильнюсе.
«Они собрались за праздничным обеденным столом в бывшем дворце Великого князя литовского в готовящемся к Рождеству Вильнюсе вместе с руководителями стран Евросоюза и Восточной Европы. Не успели еще подать выпечку с трюфелями, как украинский президент пустился в бессвязный монолог о трудных отношениях своей страны с Европой с одной стороны, и с Россией с другой. Но в какой-то момент Меркель прервала Януковича и бесцеремонно заявила ему, что он может прекратить этот разговор. «Вы же все равно ничего подписывать не будете»,- резко сказала она. Сидевший рядом с Меркель президент Армении удивленно посмотрел на нее», - пишет Spiegel International.