Պուտինը Հայաստան կգա դեկտեմբերի սկզբին
Այդ մասին ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը` անփոփելով դեկտեմբերի 18-ին Մոսկվա կատարած աշխատանքային այցը եւ հանդիպումը ռուսաստանցի գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ։
«Այս հանդիպումը կարեւոր է նրանով, որ նվիրված է դեկտեմբերի սկզբին ՌԴ նախագահի Հայաստան կատարելիք այցելության նախապատրաստմանը։ Սա նաեւ լավ հնարավորություն է քննարկելու Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահների սեպտեմբերի 3-ի հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը»,-  ասել է Նալբանդյանը։
Հայաստանի եւ ՌԴ ԱԳ նախարարների բանակցությունների օրակարգում էին նաեւ երկկողմ ռազմաքաղաքական եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերը ։
Նախարարները նաեւ մտքեր փոխանակեցին ԼՂ կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ` կարեւորելով նոյեմբերի 19-ին Վիեննայում կայանալիք Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը:

Putin to come to Armenia in early December - Mediamax.am
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian said this summing up his working visit to Moscow on November 18 and meeting with his Russian counterpart Sergey Lavrov.
“This meeting was important as it was preparation for Russian President's visit to Armenia in early December. It is also a good chance to discuss the realization of the agreements reached between Armenian and Russian Presidents at the September 3 meeting”, said Nalbandian.
The agenda of the talks of the Armenian and Russian FMs also contained issues of bilateral military-political and military-technical cooperation.
The Ministers also exchanged opinions on the NK peace process stressing the importance of the meeting of Armenian and Azerbaijani Presidents due in Vienna on November 19.