Պուտինը Հայաստան կգա դեկտեմբերի սկզբին
Այդ մասին ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը` անփոփելով դեկտեմբերի 18-ին Մոսկվա կատարած աշխատանքային այցը եւ հանդիպումը ռուսաստանցի գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ։
«Այս հանդիպումը կարեւոր է նրանով, որ նվիրված է դեկտեմբերի սկզբին ՌԴ նախագահի Հայաստան կատարելիք այցելության նախապատրաստմանը։ Սա նաեւ լավ հնարավորություն է քննարկելու Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահների սեպտեմբերի 3-ի հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը»,-  ասել է Նալբանդյանը։
Հայաստանի եւ ՌԴ ԱԳ նախարարների բանակցությունների օրակարգում էին նաեւ երկկողմ ռազմաքաղաքական եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերը ։
Նախարարները նաեւ մտքեր փոխանակեցին ԼՂ կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ` կարեւորելով նոյեմբերի 19-ին Վիեննայում կայանալիք Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը:

Путин придет в Армению в начале декабря - Mediamax.am
Об этом сказал министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, подводя 18 ноября итоги рабочего визита в Москву и встречу со своим российским коллегой Сергеем Лавровым.
«Эта встреча важна тем, ычто посвящена подготовке предстоящего визита президента России в Армению. Она также стала хорошей возможностью для обсуждения договоренностей, достигнутых на встрече президентов Армении и России 3 сентября»,- сказал Налбандян.
В повестку переговоров министров иностранных дел Армении и России были включены также вопросы двустороннего военно-политического и военно-технического сотрудничества.
Министры обменялись мнениями относительно перспектив урегулирования нагорно-карабахского конфликта, отметив важность предстоящей 19 ноября в Вене встречи президентов Армении и Азербайджана.