ՌԻԱ Նովոստի. Հայաստանը մտադիր է անդամակցել Մաքսային միությանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը մտադիր է անդամակցել Մաքսային միությանը եւ ապագայում մասնակցել Եվրասիական տնտեսական միության ստեղծմանը:
Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին, այդ մասին ասվում է այսօր Մոսկվայում ստորագրված Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահների համատեղ հայտարարության մեջ:
«Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է Մաքսային միությանն անդամակցելու իր երկրի որոշման եւ անհրաժեշտ քայլերը ձեռնարկելու մտադրության մասին», - համատեղ հայտարարությունը մեջբերում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սատարել է այդ որոշումը`պատրաստակամություն հայտնելով հնարավորինս աջակցել այդ գործընթացին», - հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:

Ереван /Медиамакс/. Армения намерена вступить в Таможенный союз и участвовать в формировании Евразийского экономического союза.
Как сообщает РИА Новости, об этом говорится в совместном заявлении президентов двух стран по итогам переговоров в Москве.
«Президент Армении Серж Саргсян заявил о решении его страны вступить в Таможенный союз и предпринять в этих целях необходимые практические шаги, а в последующем участвовать в формировании Евразийского экономического союза», - цитирует РИА Новости совместное заявление президентов.
«Президент России Владимир Путин поддержал это решение и выразил готовность российской стороны всемерно содействовать этому процессу», - сообщает РИА Новости.