Քննարկվել է Ստեփանակերտի եւ Բաքվի միջեւ քննարկումների միջազգային մեխանիզմի հարցը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ, Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական Ֆիլիպ Ռիքերն այսօր Երեւանում քննարկել են Ստեփանակերտի եւ Բաքվի միջեւ քննարկումների միջազգային մեխանիզմի ձեւավորմանը վերաբերող հարցեր:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման, տարածաշրջանային կայունությանն ու անվտանգությանն առնչվող այլ թեմաների շուրջ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության շրջանակում համագործակցությանը հարցերին:

International mechanism for discussions between Stepanakert and Baku discussed - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and the US Co-chair of the OSCE Minsk Group, Senior Advisor for Caucasus negotiations Philip Reeker discussed today in Yerevan the issue related to the formation of an international mechanism for discussions between Stepanakert and Baku.
Government’s press service reports that during the meeting the interlocutors exchanged thoughts on the Nagorno Karabakh issue, normalization of Armenia-Azerbaijan relations, regional stability and other security issues.
The sides also touched on issues related to cooperation within the framework of the Armenian-American strategic dialogue.