Քննարկվել է Ստեփանակերտի եւ Բաքվի միջեւ քննարկումների միջազգային մեխանիզմի հարցը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ, Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական Ֆիլիպ Ռիքերն այսօր Երեւանում քննարկել են Ստեփանակերտի եւ Բաքվի միջեւ քննարկումների միջազգային մեխանիզմի ձեւավորմանը վերաբերող հարցեր:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման, տարածաշրջանային կայունությանն ու անվտանգությանն առնչվող այլ թեմաների շուրջ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության շրջանակում համագործակցությանը հարցերին:

Рассмотрен вопрос международного механизма обсуждений между Степанакертом и Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ, старший советник по переговорам на Кавказе Филип Рикер рассмотрели сегодня в Ереване вопросы, связанные с формированием международного механизма обсуждений между Степанакертом и Баку.
Пресс-служба правительства сообщает, что на встрече состоялся обмен мнениями по нагорно-карабахской проблеме, урегулированию армяно-азербайджанских отношений и другим темам, связанным с региональной стабильностью и безопасностью.
Собеседники коснулись также вопросов сотрудничества в рамках армяно-американского стратегического диалога.